Tag Archives: астро

Дневен хороскоп за вторник,09.02.2021: Близнаците пред проблеми со семејството или партнерот, Лавот не смее да го потцени партнерот, Јарецот склон кон претерување и предизвикува незадоволство…

Овен Љубов: Нема потреба да искушувате нечија емоционална наклонетост. Авантуристичките импулси можат да ве доведат до лошо решение. Работа: Ги иритирате соработниците со паметни постапки, деловната состојба може да биде комплицирана вон вашата волја и влијание. Здравје: Ќе ви годи психофизичка релаксација и опуштање. Бик Љубов: Неразбирањата што ве придружуваат …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 08.02.2021: Бикот мора да му даде слобода на партнерот, Терезијата ќе има пријатно изненадување, Јарецот го очекува соочување со вистината…

Овен Љубов: Кога се среќавате со блиска личност, нема потреба да ги ограничувате вашите емотивни желби или имагинативни идеи. Уживајте во нечие друштво. Работа: Обрнете внимание на разни информации кои имаат корисно значење и претставуваат позитивна ориентација во бизнисот. Здравје: Емоционалната афирмација го стимулира вашето расположение и самодоверба. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 07.02.2021: Бикот треба да ги поправи грешките, Близнакот не сака да покаже слабост, Јарецот мора да ја препушти главната улога во…

Овен Љубов: Бидете умерени во вашите барања кон вашата сакана личност. Ќе уживате во средбите со блиски пријатели и нечие внимание. Работа: Нечија приказна има спротивен ефект врз вас. Нема потреба да се распрснувате на различни страни и да се оптеретувате со амбициозни цели. Здравје: Обрнете внимание на правилната исхрана. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 06.02.2021: Пред Близнаците е „мистериозен код“, Лавот мора да попушти пред нечие барање, Скорпијата мора малку да успори…

Овен Љубов: Партнерот се жали на вашата расеаност, заборавеност или отсуство. Поправете ги грешките. Работа: Само кога ќе ја сфатите вистинската вистина, ќе разберете како треба да ги решите деловните и финансиските проблеми. Здравје: Избегнувајте лоши навики. Бик Љубов: Немате емотивен стимул, но не сакате да се помирите со пасивна …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 05.02.2021: Понекогаш е тешко да се признае поразот, но тоа е првиот чекор што води кон психолошко олеснување…

Овен Љубов: Подобро е да ги стишате страстите отколку да се вклучите во дискусија со некој близок. Размислете за можните последици. Работа: Ако некој ви задава различни проблеми, потсетете ги вашите соработници на правилата за добро однесување. Здравје: Ускладете ги вашите мисли и чувства. Бик Љубов: Осмислете оригинален настап што …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 04.02.2021: Бикот во проблеми со партнерот, Девицата да не биде авантурист, Стрелецот подготвува романтично расположение…

Овен Љубов: Треба да имате повеќе разбирање за вашата сакана личност. Постојат работи што не можат лесно да се објаснат, бидете трпеливи. Работа: Не дозволувајте да ве испровоцираат нечии постапки или невистини, задржете ја својата присебност пред соработниците. Здравје: Обрнете внимание на поправилна исхрана, консумирајте повеќе витамини и течности. Бик …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 03.02.2021:Овенот во дилема за авантура, Ракот се соочува со сериозен проблем, Рибите пред голем љубовен проблем или…

Овен Љубов: Влегување во „забранета зона“ или ненадеен нагон за љубовна авантура може да ве разочара. Работа: Имате амбициозни планови и упорно се обидувате да ги постигнете своите цели. Сепак, вашиот успех зависи од нечие влијание. Здравје: Поттикнете трпеливост и самоконтрола. Бик Љубов: Насмевката на задоволство на нечие лице е …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 02.02.2021: Бикот конечно ја наоѓа сигурност, Девицата мора да биде понежна, Скорпијата мора да биде мудра…

Овен Љубов: Во емотивна смисла, нема потреба да ја ограничувате имагинацијата, изненадете ја својата сакана личност со необични идеи. Работа: Важно е да се одржи довербата во одредени соработници, како и да се прифатат некои посовремени идеи во бизнисот. Здравје: Разубавете го својот изглед и емотивно расположение. Продолжува на следната …

Повеќе »

Месечен хороскоп за февруари:Кој ќе има среќа во работа и љубов – детално за секој знак!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овен Активно учествувате во разни настани на деловната сцена, со цел да реагирате во најдобар момент и да ја подобрите својата позиција во однос на другите соработници. Можете да …

Повеќе »