Дневен хороскоп за четврток, 23.02.2023: Некој ги одредува правилата на однесување, а вие мора да се помирите со „дадената улога“. Се разбира, тоа не ви се допаѓа…

Рак
Љубов:
Партнерот често се жали на вашето однесување и грешки. Можеби немате доволно убедливи објаснувања за едноставни прашања.
Работа:
Со нетрпение очекувате нови информации. Во ваша корист ви се различни околности и сознанието дека сте во центарот на важни настани.
Здравје:
Избегнувајте непотребни компликации и големи предизвици.

Лав
Љубов:
Изгледате вознемирено. Порано или подоцна, мора да прифатите нечии правила за заеднички живот и „емоционално предупредување“.
Работа:
Се обидувате да го привлечете вниманието на околината во насока која најмногу одговара на вашите деловни интереси.
Здравје:
Треба да ја подобрите концентрацијата.


Девица
Љубов:
При средба со саканата личност, новите настани се добра причина за заедничка прослава. Се во согласност со инспирацијата.
Работа:
Потпрете се на интуицијата кога ја донесувате конечната одлука. Под влијание сте на факторот среќа, па можете да очекувате позитивни резултати.
Здравје:
Зрачите со позитивна енергија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …