Премиера на театарската претстава No Exit

Вечерва со почеток во 20:00 часот, во Домот на култура ,,Димитар Влахов” во Автокоманда, премиерно ќе биде изведена тетарската претстава No Exit.

Автор: ЖАН ПОЛ САРТР


Режија: МАЈА ЃУРЧЕВСКА

Ас.на режија и техника: НИКОЛА ДИМЕВСКИ


Играат:

Слуга: НИНА НЕДЕЛКОВСКА
Гарсен: ЈОВАН ДЕЛИМАНОВ
Инес: МИЛЕНА БЛАЖЕСКА
Естела: ЈОВАНА ГАВРИЛОСКА


Времетраење: 50 минути
Возраст: 15+

Влезниците по цена од 200 денари ќе можат да се набават на самиот влез, пред почеток на претставата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се сеќаваме на истакнатиот македонски историчар на уметност и публицист Димитар Ќорнаков

Проф. д-р. Димитар Ќорнаков е роден во 1927 година во Стојаково, Гевгелиско. Тој беше македонски …