Гостувањето на Катерина Бабкина една од најуспешните современи украински писателки

Артконект со задоволство го најавува гостувањето на Катерина Бабкина, една од најуспешните современи украински писателки, која на 17 мај пред нашата публика ќе ја претстави својата книга „Капчо и китот”. Промоцијата на книгата ќе се одржи во „Лабораториум” со почеток од 20:00 часот.

Разговорот со авторката ќе го водат писателките Румена Бужаровска и Калина Малеска, која ја преведе книгата на македонски.


Се надеваме дека на промоцијата на оваа прекрасна книга ќе ни се придружат и најмладите читатели и нивните родители, а по настанот ќе може да си добијат потпис од авторката.

Напомена: Разговорот ќе се води на англиски јазик.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се сеќаваме на истакнатиот македонски историчар на уметност и публицист Димитар Ќорнаков

Проф. д-р. Димитар Ќорнаков е роден во 1927 година во Стојаково, Гевгелиско. Тој беше македонски …