ХРВАТСКИОТ БЕНД ЕЛЕМЕНТАЛ ЗА ПРВ ПАТ НА Д ФЕСТИВАЛ!

Од Д Фестивал Најавуваат магична ноќ, исполнета со уникатна комбинација на рап, фанк, соул и рок – потпис на овој восхитувачки бенд.

Експлозија од звук и енергија, искрени текстови, моќни настапи и наградени албуми. „Iz dana u dan“, “Tijelo pamti” и “Hej, sanjalice” се само дел од песните за кои се очекува публиката да ги запее на четиринаесетото издание на Д Фестивал.


„Не го пропуштајте овој момент – придружете ни се за да создадеме заедно едно незаборавно искуство!“, велат организаторите од Пасњорд Продукција.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Доделување на наградите „Гласник на невидливите“ за 2024

Денес во кафе-книжарницата „Буква“ во Скопје, со почеток во 19:30 часот, во организација на Македонска …