Pump Track натпревар 2024

За храбрите девојки и момчиња кои повеќе сакаат да прават трикови, скокови или едноставно го сакаат адреналинот на две тркала ве очекуваме на Pump Track натпреварот на 17 мај со почеток од 18:00 часот пред Олимпискиот базен во Скопје.

Грамофонски трикови на Pump Track ќе прави DJ Drazi Drags додека вие ги изведувате вашите најдобри трикови со велосипеди. Обезбедени се парични награди и награди од Drop In Skopje и SB, ваше е да се претставите во најдобро светло во натпреварите.


Натпревари:

1 на 1,
Бани Хоп,
Џемање


Pump Track настанот е дел од проктот Re-Cycling ко-финансиран од Европска Унија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Доделување на наградите „Гласник на невидливите“ за 2024

Денес во кафе-книжарницата „Буква“ во Скопје, со почеток во 19:30 часот, во организација на Македонска …