Tag Archives: хороскоп

Овие 4. знаци од Зодијакот ќе бидат најсреќни во 2022. година: Откријте дали и вам ѕвездите ви носат светла иднина!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Со доаѓањето на Новата година, многумина очекуваат дека проблемите ќе останат во минатото, а на полноќ сите сигурно го посакуваат истото – среќа! Хороскопот открива кои 4 знаци ќе …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 21.12.2021: Во врската со саканата личност нема потреба да измислувате лажни изговори. Порано или подоцна, вистината ќе излезе на површина…

Овен Љубов: Ако добиете „лош сигнал“, важно е да се тргнете настрана и да чекате подобра прилика. Избегнувајте емоционални предизвици. Работа: Упорно се обидувате да го наметнете своето влијание врз соработниците, но бидете повнимателни кога ги оценувате вашите деловни можности. Здравје: Важно е да се ослободите од непотребните грижи, опуштете …

Повеќе »

КОЛКУ ВИСТИНСКИ ЉУБОВИ НИ СЕ СУДЕНИ: Скорпиите сакаат само 1 во животот, Терезите постојано се заљубуваат до коска, а овој знак е ОСВОЈУВАЧ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дали постои една вистинска љубов во животот или има повеќе? Се’ зависи од тоа каков карактер сте, а хороскопот според вашите карактеристики и цели може да даде увид во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 20.12.2021: Ограничете ги вашите емотивни желби и очекувања на „разумно ниво“. Колку и да сте упорни, не можете да ја промените одлуката на партнерот…

Овен Љубов: Ве привлекува комбинација од емотивна, страсна и интелектуална поврзаност, но на личноста во вашето друштво и недостига нешто од тоа. Работа: Во врската со соработниците има спорни моменти, така што нечии ветувања подлежат на нагли промени. Здравје: Поширокиот социјален ангажман позитивно влијае на вашата ментална рамнотежа. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 19.12.2021: Треба подобро да ги разберете работите кои партнерот ги премолчува. Некои одговори не се лесни или едноставни…

Овен Љубов: Во фаза сте на носталгично расположение, ви недостасува нечие присуство и емотивно внимание. Работа: Доколку побарате нечија поддршка, подгответе се за соодветното враќање. Сè се сведува на принципот „земање и давање“. Здравје: Нема причина да претерувате со различни обврски, опуштете се. Бик Љубов: Кога се среќавате со саканата …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 18.12.2021: Се обидувате да решите емотивна дилема, потпрете се на вашата интуиција. Не е сè како што изгледа на прв поглед…

Овен Љубов: Не дозволувајте некој да го привлече вниманието на вашиот партнер. Важно е правилно да ги насочите мислите и да ги елиминирате разните непријатности. Работа: Доколку сте добро информирани за деловните можности и бидете превземливи, ве очекува двоен профит. Здравје: Вие сте во одлична психофизичка форма. Бик Љубов: „Деталите“ …

Повеќе »

Најдобар доживотен партнер за секој хороскопски знак: Ракот има потреба од Риби, Близнаците од Водолија…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овенот има дури три потенцијално совршени партнери за долга и среќна врска, а слично е и со Бикот. Сепак, има и такви за кои само еден знак е најдобар …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 17.12.2021: Тешко ви е да разберете нечии емотивни намери. Внимателно ја анализирате љубовната врска, но ви недостасуваат конкретни одговори…

Овен Љубов: Реагирате раздразливо, претерувањето со изливите на чувства и новите барања се иритирачки за вашата сакана личност. Работа: Понекогаш треба да имате доволно професионална мудрост и да премолчите различни коментари кога се среќавате со соработниците. Здравје: Избегнувајте лоши навики и брзање, забавете го брзото темпо. Бик Љубов: Не успеавте …

Повеќе »

Ладнокрвно раскинуваат, без премногу размислување: Овие хороскопски знаци најлесно ќе ве остават!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Доколку Стрелецот и Водолијата решат да ја прекинат врската, нема спас. Ладнокрвно ќе ве остават и нема ни да се прашуваат дали ве повредиле. Стрелец Стрелецот секогаш ќе ги …

Повеќе »