Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за четврток (21.12.2017)

Овен Пред вас е исклучително активен период. Задоволни сте од сопствените квалитети, оптимистички му пристапувате на животот. Очекувајте промени на подобро. Работите со кои се занимавате бараат иновации, за кои целосно сте подготвени. Бик Сакате да ја проширите вашата мрежа од бизнис контакти? Денес е идеален ден за тоа. Ќе …

Повеќе »

Годишен хороскоп за 2018. година

Овен За овените 2018 година ќе биде многу возбудлива. Годишниот хороскоп покажува дека целиот напор на Овените ќе се исплати во 2018 година. Година за кариера и приходи, како и позитивна енергија и мотивација. 2018 година ќе биде одлична за овените кога се во прашање парите. Многу од вашите проекти, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота (02.12.2017)

Овен Вашиот оптимизам и ентузијазам полека ќе се намалуваат. Нив ќе ги заменат нервозата и чувството на лутина. На работа бидете внимателни и избегнувајте конфликт со надредените. Во љубовта покажувате себичност. Што се однесува на здравјето, тоа ќе биде добро, а тоа е најважно. Бик Нагласена ви е добрата финансиска …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота(25.11.2017)

Овен Ќе добиете деловни понуди од повеќе страни, па ќе размислувате за проширување на соработката со лицата кои живеат во странство. Рак или Лав можат да ви предложат работа која на прв поглед ќе ви се допадне. Добро се чувствувате во друштво на еден Овен со кој можете да остварите …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (24.11.2017)

Овен Работите поврзани со банкарството за вас стануваат интересни и вие најверојатно ќе посакате да се сретнете со некој кој има можност да ви најде соодветно работно место. Вeрувате дека е можно да се договорите со некој Лав или некоја Водолија околу некој нов проект кој за вас би можел …

Повеќе »

Внимавајте, ова е периодот на Скорпиите!

Кога станува збор за луѓето родени во знакот Скорпија, нема средина. Или ги сакате или ги мразите. Тие се или ваши пријатели или им се плашите. Тие се најинтензивниот, најсложениот и еден од најемоционалните знаци во хороскопот. Кога ќе се заљубите во една Скорпија, ви посакуваме среќа. Бидејќи тие не …

Повеќе »