Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за понеделник (25.06.2018):Почеток на седмицата донесува нова љубов за два знака, но и деловни шанси и подобри финансии…

Овен Вашата деловна страна може да биде задоволувачка бидејќи овојпат ќе бидете доволно ангажирани на проектот кој ви донесува одредени поволности во финансиска смисла Ќе имате многу подобар период од моменталниот. Доколку сте вљубени морате да пронајдете начин некои работи во својот емотивен живот да ги подвлечете како битни во …

Повеќе »

Три хороскопски знаци кои најтешко ја преболуваат првата љубов

Прекинувањето на врската тешко и паѓа барем на едната страна, а тоа често може да биде поврзано и’ со хороскопот. Додека за некои тоа значи нов почеток, има хороскопски знаци на кои им е многу тешко да го заборават минатото па потешко се справуваат со прекинувањето од други. Откријте на …

Повеќе »

ФБИ потврдил: Ова се најопасните знаци во хороскоп: Бидете внимателни ако сте им во близина!

ФБИ ја објавил својата анализа на злосторници според знаците во хороскоп. Имено, ја анализирале својата архива, ги споредиле датите на раѓање и криминалните дела кои некој ги направил. Дошле до заклучок дека сериските убијци се родени во одреден период од годината. Меѓу криминалците доминираат три знаци па бидиете внимателни ако …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (08.06.2018):Не чувајте ништо за специјални прилики – животот е специјална прилика!

Сонцето во квадрат со Нептун денешниот петок го претвора во ден кој е имагинарен, сонувачки…Сонцето му годи на Нептун, иако станува збор за квадрат!Сепак, омамен со енергијата на Нептун кој е главен причинител на денешната разнишана реалност, Сонцето потпаѓа под владеење на Нептун, и таквата енергија може да донесе со …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (04.06.2018):Неделата започнете ја смирено, без брзање, и со доволно внимание – брзината не донесува ништо позитивно – на ниту едно поле!

Овен Доста тврокорно останувате при својот став. Не сакате да го менувате правецот по кој сте тргнале само поради фактот кој не ви значи премногу. Овојпат сакате појак финансиски статус. Немате намери да се поистоветувате со напуштено лице. Имате доволно свои приоритети кои ви го одвлекуваат фокусот но барем сте …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (2905.2018):Денес ќе можете да постигнете многу, се’ додека премногу не влијаете со сопствените емоции

Вторник ќе биде добар ден за развој на финансиски работи и средување на обврските поврзани со парите. Денес ќе можете да постигнете многу, се’ додека премногу не влијаете со сопствените емоции.Денес, тие можат да ве испратат до ќорсокак од кој ќе биде тешко да се избега. Вторник ќе биде добар …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (01.05.2018):Лавот покажува емоции,околу Девиците се случуваат убави работи, Стрелецот пред дилема…

Овен Денот е обележан со лаги и илузии. Можни се професионални проблеми. Ќе ви биде тешко да ги простите грешките и предавството. Потрудете се да не ги мешате невините луѓе и да не им ги препишувате неуспесите Бик Денес ќе се соочите со проблем од професионален карактер, но можна е …

Повеќе »

Кого во април ќе го погоди аморова стрела?

Ѕвездите во април подготвиле страсни изненадувања за некои од знаците. Љубовниот живот има убави, но и потресни моменти и разновидност? Погледнете дали сте меѓу најголемите љубовници кои ќе ги погоди моровта стрела овој месец… Девица Девиците ги чека вистинска љубовна авантура. До сега, не сте уживале во вашата врска како …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (03.04.2018)

Овен Денот е обележан со лаги и илузии. Можни се професионални проблеми. Ќе ви биде тешко да ги простите грешките и предавството. Потрудете се да не ги мешате невините луѓе и да не им ги препишувате неуспесите Бик Денес ќе се соочите со проблем од професионален карактер, но можна е …

Повеќе »