Tag Archives: хороскоп

На овие 3. знаци април ќе им донесе многу успеси и задоволства

Секој месец е посебен за одредени знаци. Поради тоа се навестува дека април ќе биде посебно успешен за овие три знаци… Бик На Биковите ѕвездите за овој месец јасно и гласно им порачуваат – оставете ги сите недоумици и стравови зад себе и тргнете кон нови победи. Веќе на почетокот …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (29.03.2018)

Овен Емотивните врски ќе бидат полни со љубомора, која овој пат е и основана. Слободните ќе пронајдат сродна душа. Ќе бидете лидери во работата, без разлика со што се занимавате. Проблеми со ’рбетот. Бик Емотивниот партнер повремено нема да има разбирање за вашите обврски. Слободните ќе почнат романса. Способноста за …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (12.03.2018)

Овен Денешниот ден ќе ви донесе блиска средба со партнерот и не трудете се да го уништите тоа со вашата презафатеност. Посветете им вниманите и на пријателите, на некој од нив ќе му биде потребен вашиот совет. Бик Емоциите оставете ги на страна овој ден. Препорачливо ви е да ја …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (08.03.2018)

Овен Ситуацијата е вообичаена на деловен план. Немате посебни деловни обврски, па се чувствувате опуштено. Во љубовта се двоумите меѓу лице кое го познавате одамна и некое ново лице. Бик Мотивирани сте да работите и создавате заедно со соработниците. Имате доста енергија а тоа го одушевува вашето опкружување. Во љубовта …

Повеќе »

Ова се датите кои ќе ја одбележат 2018. година за секој знак

Неизвесноста е најтешка категорија за секого. Но, за среќа астролозите направиле оквирен распоред за најважните дати за секој знак. Овен: 12.06 – одличен ден за љубов; 22.04 – неочекувана романтична средба; 24.12 – неочекувано складна промена и спој на старото и новото Бик: 10.06 – хармонија на љубовта и душата; …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (01.03.2018)

Овен Внимавајте на што ја трошите енергијата, обидете се да балансирате меѓу времето за работа и енергија. Среќата ви се насмевнува, искористете ги сите можности кои ви се укажуваат на професионален план. Препуштете се на страстите, без страв или срам. Бик Само разговорите ќе ви помогнат да се релаксирате и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (29.01.2018)

Овен Ќе ви се укаже добра прилика да се стекнете со пaри. Имате подобро расположение отколку во претходниот период, бидејќи успеавте, некоја ситуација која не ви одговарала, да ја решите во ваша корист. Можна е романса со поранешниот партнер. Бик Доколку планирате заминување на пат ви се препорачува внимателност. Судските …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (28.01.2018)

Овен Се предомислувате кога станува збор за одлуките. Чувајте се од можни грешки. Направете распоред и насочете се. Добра финансиска ситуација. Многу површни врски и флертови, а и понатака се чувствувате осамено. Бик Прилично сте хаотични и не знаете добро да се организирате за работата која ја обавувате. Ви смета …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (21.01.2018)

Овен Способни сте да ги реализирате своите идеи. Посакувате пофалби. Ви недостасуваат пари. Односот со партнерот ве збунува, исполнет е со сарказам и кавги. Не сте задоволни со таквата ситуација. Здравствената ситуација ви е оптеретена поради повремената нервоза. Бик Интригите на работа ве оптеретуваат се повеќе. Некој упорно се обидува …

Повеќе »