Дневен хороскоп за четврток (01.03.2018)

Овен
Внимавајте на што ја трошите енергијата, обидете се да балансирате меѓу времето за работа и енергија. Среќата ви се насмевнува, искористете ги сите можности кои ви се укажуваат на професионален план. Препуштете се на страстите, без страв или срам.

Бик
Само разговорите ќе ви помогнат да се релаксирате и да се ослободите од стресот. Ве очекува важен професионален договор, не го игнорирајте. Препуштете се на новите и неочекувани работи, само тие ќе ви ја вратат страста во врската.


Близнаци
Не дозволувајте некој да ви го наруши позитивното расположение, енергијата треба да си ја зачувате само за добри работи, не расправии. Заради променливото расположение на колегите ќе имате потешкотии да се концентрирате. Избегнувајте расправии со партнерот.

Рак
Денес ќе ви бидат тестирани моралните вредности. Не бидете мрзеливи, на крајот од денот ќе бидете позитивно изненадени лично од себе. Бидете сигурни дека вашата срамежливост нема да влијае на вашиот емотивен живот, ниту да го разочара партнерот


Лав
Начинот на кој се изразувате ќе ги натера луѓето околу вас да ве избегнуваат, не е време да бидете арогантни. Денес конечно ќе почнете да гледате позитивни промени за проектите кои одамна се мачите да ги завршите. Препуштете се на пријатната љубовна атмосфера.

Девица
Не смеете да дозволите работите да бидат препуштени на можностите и околностите. Ќе имате можност да ги покажете вашите вештини пред надредените, а за тоа можете да добиете напредување. Вашата искреност ќе ви се исплати на љубовен план.


Терезија
Вашата наивност може да ви донесе многу непријатни ситуации, бидете храбри и искрени со луѓето околу вас. Позитивниот начин на размислување, ќе ви донесе позитивни работи на работа. Бидете толерантни со саканата личност, ќе ви се исплати

Скорпија
На луѓето околу вас им делувате мистериозно и привлечно, искористете го тоа максимално. Не се плашете од промените кои се случуваат на работа, можат само позитивни работи да ви донесат. Не го трошете времето на луѓе кои не ја заслужуваат вашата љубов

Стрелец
Не се обесхрабрувајте, тоа што моментално стагнирате, не значи дека ситуацијата ќе остане таква вечно. Бидете трпеливи со колегите, тоа ќе ви се исплати. Покажете му на партнерот колку многу ви значи, ќе бидете исполнети на крајот од денот.

Јарец
Бидете реалистични за плановите за вашата иднина, само така можете да си донесете позитивни работи во животот. Можеби е време за промена на професијата, размислете што можете да направите. Не се навраќајте на минатото на љубовен план.

Водолија
Не дозволувајте ништо да го уништи вашето позитивно расположение, туку обидете се да ја промените негативната атмосфера околу себе. Не ги одложувајте работните обврски. На крајот од денот препуштете се на емоциите и уживајте во време поминато со партнерот

Риби
Време е одново да ја оцените моменталната ситуација и да направите некаква промена во вашиот живот. Денес е добар ден за нови бизнис планови и проекти. Отворено изразете се пред партнерот, повеќе ќе ве почитува заради тоа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …