Tag Archives: хороскоп

Жената во овој хороскопски знак не го бара вистинскиот, туку совршениот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Вредна е, посветена, скромна, прецизна и духовита. Нејзината мисија е да биде херој и да ги придобие луѓето со своето знаење и мудрост. Девицата ја води рациото, па затоа …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 03.07.2021: Склони сте на чести промени на расположението. Но, не можете да добиете сè што сакате на состанокот со блиска личност…

Овен Љубов: Потрудете се да ја израдувате вашата сакана личност на оригинален начин, добрата волја „прави чуда“. Следете ја вашата „идеја водилка“. Работа: Деловниот договор се движи во позитивна насока, кога има договор за почитување на различни интереси. Здравје: Уживајте во убави работи, охрабрувајте позитивно расположение во себе. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 02.07.2021: Трпеливо почекајте нечиј повик. Постојат ситуации што не можете да ги забрзате и да ги промените во ваша корист…

Овен Љубов: Изгледате загрижено. Но, избегнувајте го принципот на емоционално казнување или ново ривалство во врската со саканата личност. Работа: Тешко е да се помирите со различните неправилности што постојат во вашето опкружување. Почекајте подобри услови. Здравје: Важно е правилно да ги контролирате вашите внатрешни конфликти. Бик Љубов: Можно е …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 01.07.2021: Со сета почит кон разумот, треба да го следите вашиот „внатрешен глас“ или ритамот на чувствата…

Овен Љубов: Имате лошо претчувство или треба да го проверите вашиот партнер. Изгледате напнато и сомничаво. Работа: Не бидете арогантни во презентирањето на вашите идеи и не го проценувајте однесувањето на другите луѓе, ако не постои добра причина за тоа. Здравје: Треба да се ослободите од стресни ситуации, опуштите се. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 30.06.2021: Користете го вашиот шарм и одговорете на нечиј повик или порака. Ќе уживате во новата средба…

Овен Љубов: Поттикнете ја емоционалната инспирација и чувството за добар вкус. Препуштете се на своите чувства и страсти. Работа: Имате добро чувство во деловните проценки. Важно е правилно да ги потенцирате вашите професионални способности и да постапувате со добра волја. Здравје: Вие сте во одлична психо-физичка форма. Бик Љубов: Планирајте …

Повеќе »

Кои хороскопски знаци се најчесто склони кон измами?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Многумина се согласуваат со мислењата на астролозите дека поедини хороскопски знаци во потполност ја одредуваат личноста. Имавме можност да видиме како датумот на раѓање влијае на изборот на кариера, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 29.06.2021: Ако ве оптеретуваат нови емотивни сомнежи, разговарајте искрено со вашата сакана личност и инсистирајте на докажување на вистината…

Овен Љубов: Бидете доволно имагинативни и осмислете некоја интересна забава за двајца. Работа: Направете сè што е потребно за убаво комбинирање со корисни ситуации во различни насоки. Здравје: Сè е можно кога имате добра волја. Бик Љубов: Избегнувајте нови семејни или емотивни дискусии. Најдобро се чувствувате со личност која ги …

Повеќе »

Не се обидувајте да ги промените овие четири знаци бидејќи можете да ги изгубите!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Иако во Зодијакот има многу знаци кои ќе се променат или барем ќе се прилагодат на љубовта, овие четири знаци никогаш нема да го сторат тоа. Тие веруваат дека …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 28.06.2021: Треба да ги решите вашите емотивни дилеми пред некој да ве фати на дело или да ве изненади…

Овен Љубов: Недоразбирањата што ве придружуваат во вашиот љубовен живот не се безначајни, но не се тема што треба упорно да се повторува. Работа: Претерувате во различните барања што ги поставувате до вашите соработници. Ве чека нечие незадоволство и негативни коментари. Здравје: Изгледате напнато, ќе ви годи психолошка релаксација. Бик …

Повеќе »