Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за сабота, 30.04.2022: Ве очекува задоволство и пријатно изненадување. Бидете доволно имагинативни и инспиративни во секој поглед…

Овен Љубов: Ги преувеличувате очекувањата пред саканата личност. Некој не сака да ви ги „полага сите сметки“. Работа: Повнимателно анализирајте ја околината и не дозволувајте некој да ве поттикнува на ривалски врски. Здравје: Бидете повнимателни во сообраќајот. Бик Љубов: Имате впечаток дека вашиот емотивен живот не е толку интересен и …

Повеќе »

РЕТРОГРАДЕН ПЛУТОН ќе владее од 29. април до 8. октомври: Што го очекува секој знак до есен?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Откријте што ве очекува во наредниот период Плутон ќе го започне своето ретроградно движење во Јарец на 29. април 2022. година и ќе остане во истиот знак се до …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 29.04.2022: Без оглед на ненадејната екстаза, избегнувајте емотивни предизвици или флертување со личност која има необична репутација…

Овен Љубов: Одржувајте присебност при средбата со саканата личност. Понекогаш лесно го губите чувството за реалност. Гледајте на работите со поголем оптимизам. Работа: Вашите деловни планови можете да ги реализирате на интелигентен начин и без непотребни разговори. Прифатете различни поттикнувања. Здравје: Нема причина да се оптоварувате со различни наслутувања. Бик …

Повеќе »

Овие три хороскопски знаци ќе се „збогатат“ во мај

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Доколку верувате во хороскопот, а припаѓате на еден од овие три знаци, можеби ќе имате финансиска добивка во мај 2022. година. Како што истакнуваат астролозите, Венера на почетокот на …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 28.04.2022: Некој ги поставува правилата на однесување, а вие мора да се помирите со „доделената улога“. Не ви се допаѓа тоа…

Овен Љубов: Имате лошо претчувство или потреба да го проверите партнерот. Изгледате напнато и сомничаво. Работа: Немојте да бидете арогантни во изнесувањето на вашите идеи и не го оценувајте туѓото однесување, доколку за тоа нема добра причина. Здравје: Треба да се ослободите од стресните ситуации, опуштете се. Бик Љубов: Не …

Повеќе »

КОНЕЧНО ЌЕ УЖИВАТЕ ВО ПЛОДОВИТЕ ОД РАБОТАТА: Овие 4. ЗНАЦИ не мора да се грижат за ПАРИ ова лето!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дознајте дали вашиот знак е меѓу оние кои ќе имаат пари ова лето. Некои знаци од Зодијакот ќе ја подобрат финансиската состојба во текот на летото 2022. година, но …

Повеќе »

МАЈ ЌЕ БИДЕ ПЕКОЛЕН ЗА ОВИЕ 3. ЗНАЦИ: Ништо нема да им успева, а пари никогаш помалку – Тврди рускиот астролог Тамара Глоба!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ве очекува турбулентен период на работа и финансиски тешкотии… Додека за некои знаци од Зодијакот мај ќе биде исклучително успешен на сите полиња, некои следниот месец ќе гледаат во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 27.04.2022: Важно е да се разбере нечија емоционална „слабост“ или недостаток на морална храброст…

Овен Љубов: Додека блиска личност решава заеднички проблем, вие упорно повторувате „погрешни потези“ или погрешна приказна. Премногу сте вознемирени. Работа: Позицијата на Месечината влијае на вашата прекумерна сентименталност на деловните состаноци и големите амбиции. Здравје: Ќе уживате во некои од техниките на психолошка релаксација. Бик Љубов: Нема потреба да се …

Повеќе »

Овој хороскопски знак е најреткиот на светот, а неговите претставници се посебни

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сите 12. знаци на зодијакот доаѓаат со збир на уникатни особини на личноста и се посебни на свој начин. Но, ништо не е толку посебно како личност родена во …

Повеќе »