Tag Archives: хороскоп

Најлесно да се засакаат овие четири хороскопски знаци

Колку и емоциите и љубовта би требало да бидат едноставни, сите знаеме дека не е така. Сепак, не се сите луѓе исти, а некои се навистина покомплицирани од другите. Лицата родени во следните четири хороскопски знаци е докажано дека се најлесните да ги засакате. Бик Убаво е да се биде …

Повеќе »

Август ќе биде многу лош месец за три хороскопски знаци

Сите се радуваме на летните месеиц, поради слободта безгрижноста. Но, претстојниот месец август нема да биде добар за неколку знаци. Погледнете за кого осмиот месец нема да биде многу добар и успешен. Овен Овој месец сè ви претставува товар. Летаргични сте, расположението ви е променливо и лесно избувнувате. Но не …

Повеќе »

Август ќе им донесе среќа на овие хороскопски знаци – ќе уживаат!

Ова лето нема да им биде наклонето на сите знаци од Зодијакот, барем кога љубовта е во прашање, но август ќе донесе вистиснка среќа за некои. Сепак, за дамите и господата во овие три знаци, јули, август и септември ќе биде пресвртница на емотивен план, и тоа во позитивна смисла. …

Повеќе »

Непогрешлива интуиција: Овие три знаци сите ги читаат како „отворена книга“

Интуицијата е способноста да донесема правилна одлука според некое сопствено внатрешно чувство како и можност да чувствуваме нешто што нè предупредува дека треба да престанеме да работиме или да се скриеме некаде. Погледнете кои знаци во Зодијакот имаат среќа да имаат најизразена интуиција која е секогаш во право. Скорпија Скорпиите …

Повеќе »

Каде сте вие или вашиот партнер: Кој знак во Зодијакот е најдобар а кој најлош во сексот?

И’ додека некој може да се пофали со извонредна вештина во кревет, за другите овој аспект на животот не е посилна страна. Топ листа на најдобрите знаци во сексот: 1. Терезија Луѓето родени во овој знак едноставно сакаат да им угодуваат на другите. Многу се сексуални и во состојб на …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (02.07.2018):Денес се можни некои семејни недоразбирања, кавги и глупости, денот минете го со оние кои ви се најблиски

Пред нас е прекрасен ден, конечно ќе се ослободиме од дождот и грдото време кое долго не следеше, па веќе од рани зори (главно) ќе бидеме расположени за работа, ред и дисципина, и јули може да почне, барем наутро. Веќе околу пладне ќе почувствуваме замор, ќе се засили желбата за …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота (30.06.2018):Напорен и тежок ден со непријатности, нервоза, критики, љубомора, завист, лутење…но само денес!

На прагот на викендот денешната сабота ни го донесува Меркур во квадрат со Уран. Самиот квадрат навестува проблеми. Многу нервоза и непријатност, во воздухот, се јавуваат внатрешни немири кои ќе ви го обземат умот цел ден,па ќе бидете малку повеќе чувствителни од обично, ќе бидете чувствителни на коментари, критики, сугестии, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (29.06.2018):Меркур ни донесува многу забавен и пријатен ден за сите!

Денес Меркур влегува во Лав. Меркур е во жариштето, се буди од состојбта на мирување и тргнува во напад со своето умувње, мудрување, инспиративно кокетирајќи со се што му се чини интересно. Желба за освојување на сцената, за водење збор, доминација. Позитивен и воден со желбата да се забавува како …

Повеќе »

Летен љубовен хороскоп: Многу романтика за некои знаци – еве што предвидуваат ѕвездите!

Може да се каже дека летото ќе започне токму како што и во романите и традиционалните приказни го замислуваме – по малку романтично и со доста убави чувства. Најтоплото годишно време кај многумина ќе произведе нови надежи, нови соништа и нови очекувања. Имено, летото токму така и ќе почне. Тоа …

Повеќе »