Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за недела, 20.03.2022: Обидете се да бидете „позитивно наметливи“ или неизбежни до степен до кој е пожелен во емотивните средби…

Овен Љубов: Ограничете ги вашите емотивни желби и очекувања на „разумно ниво“. Колку и да сте упорни, не можете да ја промените одлуката на партнерот. Работа: Се однесувате самоуверено пред личност која ги тестира вашите знаења и професионални вештини. Обрнете внимание на нечии корисни совети. Здравје: Важно е да ги …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 19.03.2022: Сакате повеќе интересни настани во љубовниот живот. Средбата со една личност може да ви го подобри расположението…

Овен Љубов: Важно ви е да се однесувате како перфекционист, да држите сè под строга контрола или под будно око. Работа: Деловно-финансискиот или личен предизвик секогаш може да се претвори во успех кој остава добар впечаток на околината. Здравје: Важно е правилно да ја насочите вашата креативна енергија. Бик Љубов: …

Повеќе »

Колку сте склони кон зависност, според вашиот хороскопски знак?

Зависностите можат да бидат многу различни. Од зависноста за љубовник до физиолошки зависности, еве кои знаци се најмногу склони кон зависност. Овен За импулсивниот Овен се претставува авантура и се во животот треба да се доживее. Првиот хороскопски знак може да наиде на проблеми со зависноста од цигари, навидум неопасна …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 18.03.2022: Светот околу вас изгледа многу подобро или поубаво кога сте во позитивна средина и со блиска личност…

Овен Љубов: Во односот со саканата личност, доволен е еден збор или постапка за да ве доближи до некои заеднички цели. Работа: Ако сте доволно способни, ќе имате вредна добивка и морално задоволство. Не пропуштајте добра можност. Здравје: Вие сте во одлична психофизичка форма. Бик Љубов: Постојат различни ограничувања. Не …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 17.03.2022: Понекогаш е тешко да се повлече јасна линија или да се постави знак на еднаквост, помеѓу гласот на разумот и неконтролираните емоции…

Овен Љубов: Се обидувате да дешифрирате нечии емотивни сигнали или „тајни кодови“, но имате впечаток дека вашиот напор останува без посакуваниот одек. Работа: Треба да ги докажете своите способности, по можност без непотребни зборови кои создаваат негативна атмосфера. Здравје: Важно е околу себе да гледате среќни и задоволни лица. Бик …

Повеќе »

ДАЛИ СЕ СОГЛАСУВАТЕ СО ТВРДЕЊЕТО НА АСТОРОЛОЗИТЕ: Ова е хороскопски знак кој се согласува со сите!?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој хороскопски знак се согласува со еден или повеќе други знаци, но не може да се согласи со сите. Дали е ова точно? Астролозите тврдат дека еден хороскопски знак …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 16.03.2022: Изгледате вознемирени од помислата дека некој емотивно ве запоставува. Тркалото на среќата се врти, бидете потрпеливи…

Овен Љубов: „Деталите“ кои мудро ги премолчувате се поважни од работите што ги кажувате на љубовниот партнер. Работа: Според вас, нечија приказна делува неубедливо и претерано, па се потпирате на личното расудување и способности. Здравје: Треба да ја подобрите вашата кондиција. Бик Љубов: Вашето емоционално расположение и задоволство се менуваат …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 15.03.2022: Не игнорирајте нечии желби или потреби. Бидете искрени со саканата личност…

Овен Љубов: Нема причина за емоционална несигурност, осмислете привлечна или возбудлива забава за двајца. Работа: Важно е да се применат успешни рецепти. Се што правите со позитивна тенденција остава добар впечаток. Здравје: Вие сте во одлична психофизичка форма. Покренете ја маснотијата. Бик Љубов: Изгледате вознемирено и со многу барања. Контролирајте …

Повеќе »

ДА НЕ БИДЕ ПОСЛЕ „НЕ ЗНАЕВМЕ“: КОЈ хороскопски знак ќе ве ШОКИРА во партнерските односи!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Вие мислите дека се „убива“ од канцелариска работа, а е во кафуле со пријателите? Дома пристигнува порано, токму кога се откажавте од заедничкиот ручек и излеговте со другарка? Секој …

Повеќе »