Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за петок (25.05.2018):Бикот нов почеток, Ракот изненадува, Девицата со проблеми,Јарецот зависен од…

Овен Завршете ги важните работи, разговори и состаноци. Ќе бидете многу уверливи и успешно ќе се залагате за сопствените идеи. Храбро ќе влегувате во полемики, дури и кавги од кои ќе излегувате како победник. Ситуацијата во љубовта е нестабилна. Бик Не ви недостига прилика за забава, а позитивните настани на …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (24.05.2018):Бикот се враќа во ритам, за Скорпијата нема граници, на Јарецот му треба совет, на Близнаците им се насмевнува заработувачка…

Овен Ненадејно сте одлучиле да го промените работното место. И’ околината е затекната со вашата наглост. Вие себе не си ги простувате грешките и поради тоа не можете во потполност да се опуштите и да уживате во новата врска. Воспалување на увото. Бик Конечно сте се вратиле на вообичаениот ритам …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда (23.05.2018):За Бикот убави можности, Близнаци ќе се соочат со конкуренција, Лавот во дилема,Јарецот…

Овен Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат директно кон целта. Имате поддршка од еден Лав или некој Рак додека Бикот е прилично дискретен во начинот на кој ги подржува вашите замисли и идеи. Работењето со некој Јарец ви носи многу сатисфакција. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (22.05.2018):Овен одлука, Бик ново, Близнаци дијалог, Рак дилема, Лав заробен, Девица строга, Терезија внимателна, Скорпија почеток, Стрелец надеж,Јарец прецизен, Водолија тајна, Риби шанса

Овен Ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви одземаше многу време. Амбицијата повторно ви се враќа и ќе имате желба да покажете колку сте способни. Внимавајте да не се прецените и да пропуштите вистинска …

Повеќе »

Неделен хороскоп од 21. до 27. мај:Што ви предвидуват ѕвездите за оваа седмица?

Понекогаш сакаме, а понекогаш и’ не сакаме да знаеме што ни претстои. Што може да се промени во нашиот живот, љубов, а што не…Доколку сте заинтересирани за тоа што ве очекува во наредните седум дена погледнете подолу… Овен Од кога ќе го анализирате постигнатото, ќе продолжите да ја развивате се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (21.05.2018):Водолии, Близнаци, Бикови мора да внимаваат, Рак, Лев, Девица пред нови предизвици, Стрелци ќе имаат…

Овен Утре ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви одземаше многу време. Амбицијата повторно ви се враќа и ќе имате желба да покажете колку сте способни. Внимавајте да не се прецените и да пропуштите …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (20.05.2018):Нова личност кај Овенот, Близнаците успешни, Рак и Лав пред дилема, Стрелецот пред важна средба, Рибите водачи…

Овен Ви се овозможува прилика да стекнете некое ново хоби, некое од оние кои можaт да ве доведат во врска со интересни нешта. Не се откажувајте. Ова хоби и новата личност во вашиот живот би можеле да бидат она што долго сте го чекале. Проблеми со крвната слика, можна вртоглавица, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота (19.05.2018):Нежни чувства, љубов,прошетки,забоболки, нови партнери,нервози – погледнете што го очекува вашиот знак!

Овен Денеска не сакате да се дружите и ќе се затворите во сопствениот свет. Вашите идеи ќе ве затворат во светот на фантазиите за кои во моментот мислите дека е најдоброто скривалиште. Водете сметка денеска на исхраната. Преоптеретениот желудник може да ви предизвика компликации. За помладите личности родени во овој …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (18.05.2018):Нетрпеливост, сомневање,флерт, избира,љубомора, итрина,променливост, предизвик, љубов,проблеми – што ве очекува денес…

Овен Ќе се однесувате непромислено. Можно е да ги пропуштите предизвиците. Додека во прашањето поврзано со работата главно ќе бидете трезвени практични и внимателни, во меѓучовечките односи покажувате нетрпение. Ако имате врска иницијативата препуштете му ја на партнерот. Кај слободните може да се појави прилика за флерт со личност која …

Повеќе »