Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за вторник, 09.03.2021:Ракот мора да размисли за извинување, Скорпијата во екстаза, Рибите и покрај „идеалните односи“ чувствуваат нов проблем…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, покажете искрени намери, разбудете некои „заспани“ желби и емоции. Работа: Поттикнете ја љубопитноста во себе, но не надминувајте ги „sидовите на вистината“. Ве очекува едукативно искуство во деловната соработка. Здравје: Одржувајте добро расположение и позитивна ориентација. Бик Љубов: Вашиот партнер прави работи од …

Повеќе »

Март ќе им донесе најмногу радост на овие 4. хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… За некои хороскопски знаци, овој месец ќе биде особено добар, а деновите што се пред нив ќе бидат исполнети со одлична енергија и позитивни изненадувања. Рак Можно е да …

Повеќе »

Ова се најголемите мани на секој хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ХОРОСКОПОТ честопати ги открива нечии силни и слаби страни. И додека сите гласно ги истакнуваме доблестите на нашиот хороскопски знак, малкумина сакаат да зборуваат за недостатоците. Подолу ги донесуваме …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 08.03.2021: Биковите ги чека пријатно изненадување, Девицата конечно расположена за малку забава, Стрелецот непотребно се оптоварува со сомнежи…

Овен Љубов: Вие не треба емотивните искри или летаргија во врската со саканата личност да ги доживувате како нов „љубовен самрак“. Работа: Постојат соработници кои одеднаш ги нарушуваат вашите планови. Поради лошите оценки, треба да направите дистанца и да направите мала пауза. Здравје: Ќе уживате во психофизичка релаксација. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 07.03.2021: Бикот да ги смири страстите да не предизвика проблеми, Девицата тргнува во акција на освојување – ќе заведува, Јарецот пред возбудлива емотивна игра…

Овен Љубов: Подобро е да ги стишите вашите зовриени страсти отколку да го провоцирате саканото лице на љубовна кавга. Работа: Имате лошо претчувство, но обидувајќи се да ги решите проблемите на мирен начин, не го постигнувате посакуваниот ефект. Здравје: Изгледате напнато и премногу чувствително реагирате на разни ситници. Бик Љубов: …

Повеќе »

Манипулатори: Пет хороскопски знаци кои ќе ве изиграат за да постигнат свои лични цели

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Според астрологијата, постојат пет хороскопски знаци кои сакаат да играат психолошки игри со луѓето околу нив. Тие го прават ова за да ги користат луѓето за личен напредок во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 06.03.2021: Бикот мора да биде активен, Лавот го очекува среќа и задоволство, Стрелецот се труди за емотивна блискост и нечие внимание…

Овен Љубов: Нови изливи на љубомора или посесивност се иритирачки за саканата личност. Променете го вашето несоодветно однесување. Работа: Мора да имате доволно мудрост за да се спротивставите на нечие самоволие и деловен авторитет. Одржувајте самоконтрола. Здравје: Избегнувајте конфликтни ситуации, опуштете се. Бик Љубов: Не дозволувајте вашиот партнер да се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 05.03.2021: Бикот мора да ги признае чувствата, Близнаците се соочуваат со проблем на емоционално недоразбирање, Лавот се среќава со емотивен немир…

Овен Љубов: Работите не се толку едноставни како што би сакале да ги претставите пред блиска личност. Бидејќи сонот за среќа не е исто што и среќата. Работа: Вашиот ентузијазам наидува на одредено негодување во друштво на соработниците, а ве следи и недоразбирање со влијателна личност. Нема потреба да ризикувате …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 04.03.2021: Бикот мора да има искрен разговор, Лавот пожелно да не се експонира, Стрелецот мора да си ги исправи грешките со…

Овен Љубов: Посакувате повеќе интересни настани во вашиот љубовен живот. Средбата со една личност може да го подобри вашето расположение. Работа: Потрудете се правилно да ги исцртате вашите одговорности од интересите што ве врзуваат за специфични соработници. Не треба да толерирате нечие самоволие. Здравје: Вечерта ќе ви годи во излегување …

Повеќе »