Tag Archives: хороскоп

ФБИ потврдил: Ова се најопасните знаци во хороскоп: Бидете внимателни ако сте им во близина!

ФБИ ја објавил својата анализа на злосторници според знаците во хороскоп. Имено, ја анализирале својата архива, ги споредиле датите на раѓање и криминалните дела кои некој ги направил. Дошле до заклучок дека сериските убијци се родени во одреден период од годината. Меѓу криминалците доминираат три знаци па бидиете внимателни ако …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (18.06.2018):Нова недела, нови можности – работата и љубовта пред нови искушенија…

Овенот самостален, Бикот и Скорпијата во шема, Близнаците и Девиците во љубов, Ракот ја наплатува работата, Лавот тргува, Терезијата заробена, Стрелецот игра тимски, Јарецот во шанса, Рибите пред предизвици… Ова е хороскопот за денеска, 18.јуни… Овен Нема да барате потпора од други луѓе, туку силата ќе ја најдете во сопствената …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (17.06.2018): Не бидете мрзеливи и не се предавајте лесно, туку земете го животот во свои раце и малку уживајте…

После доста тешка седмица време е да здивнеме малку бидејќи денеска нема значајни аспекти на небото. Денот е како порачан за одмор, активен, адреналински, во спротивно има опасност да упаднете во слично расположение и состојба од пред неколку дена, а го карактеризира недстаток на воља и меланхолија. Затоа, не бидете …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота (16.06.2018):Тежок ден – соберете сили да ги надминете тешкотиите кои ги наметнуваат ѕвездите!

Меркур е денес во опозиција со Сатурн, уште еден незгоден ден е пред нас… Меркур е во Рак, додека Сатурн е во Јарец. Две планети кои секоја за себе контрираат една на друга, создавајќи нервоза, предизвикувајќи депресија, сомневања, потиштеност, повлекување во себе, без желба да се дискутира. Губење на сила, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (15.06.2018):Добри вести за студентите, вљубените добро да размислат за следните чекори,дилемите се минливи…

Овенот фокусиран на работа, Бикот затегнат, Близнаците заљубливи, Ракот недоволно трпелив, Лавот раздрзлив, Девицата неускладена, Стрелецот бесен, Јарецот темелен, Водолијата не трпи авторитет а Рибите се склони кон повреди. Ова е денешниот дневен хороскоп за 15. јуни. 2018. година Овен Сакате да работите бидејќи сметате дека во тоа е сржта …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (14.06.2018):Љубов, работа, пријателство – не, денес денот е за љубов!

Денеска Венера влегува во Рак и е добар период за љубов, искористете го најдобро што можете… Овен Поради ставовите кои досега се покажале како исправни, колегите ве ценат и се чувствувате како важен и потврден дел од колективот. Признанијата и пофалбите допрва ќе доаѓаат. Поради случувањата на работото место по …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда (13.06.2018):Не се плашете од денешните емоции без оглед дали ќе ви донесат радост или тага!

Денеска небото подготвило големи изненадувања. Среда е, довчерашните мир и хармонија прераснуваат во нешто сосема поинакво. Меркур влегува во Рак, додека Венера полека се подготвува да влезе во Лав! Меркур, влегувајќи во Рак со Уран ќе оформи секстил, што значи дека почнува наплив од емоции, без задршка, контрола, страв. Едноставно, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (12.06.2018):Денот искористете го за планови, и тоа оние долгорочните, денес сте многу реални и свесни за своите можности и желби…

Денешниот ден не може да промени ништо од рамнотежата бидејќи енергијата кој денес владее е мирна, а со самото тоа и вие не сте пречувствителни на надворешните надразнувања, а ниту самопреиспитувањето.Денот искористете го за планови, и тоа оние долгорочните, денес сте многу реални и свесни за своите можности и желби …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (11.06.2018):Почеток на нови предизвици на работа, но и на љубовно поле, некому му недостасува…

Овен и Јарец во тајна врска, Бикот себичен, Близнаците на пат кон успехот, на Ракот му пристигнуваат пари, Девицата е организирана, Терезијата рутински, Скорпијата пред предизвици, Стрелецот во изговори, Јарецот во нови идеи, Водолијата работно, на Рибите им недостасува спорт… Овен Имате доволно планети кои во вашиот знак се многу …

Повеќе »