(ФОТО) ВИДЕОТО ЌЕ БИДЕ ХИТ – Шакира најави нова песна, фановите во транс: „Пике замени сирена за сом!“

Шакира и Пике и по речиси една година откако потврдија дека се разделуваат, се уште се една од темите за кои јавноста не престанува да зборува.
Се следи секое нивно движење, а пејачката на која и цути кариерата, сега најави дека кон крајот на јуни ќе претстави нова песна.

View this post on Instagram

A post shared by Shakira (@shakira)


Во видеото Шакира се „претвора“ во сирена, а токму нејзиниот костим ги инспирирал фановите за бројни коментари.


View this post on Instagram

A post shared by Shakira (@shakira)


„Сега конечно можеме да кажеме – Пике замени сирена за сардина“, „Вистинска сирена“, „Дизни жали што ја претстави погрешната Ариел“, „Замени Ролекс за Касио, сирена за сом“, „Ова видео ќе биде таков хит“, течеа коментарите.
Во последните неколку недели Шакира не се разделуваше од Луис Хамилтон, британскиот возач на Формула 1. Двојката неколку пати е видена на вечера, пејачката присуствувала на трките на Формула, а во неколку наврати се дружеле и на неговата јахта.
Во меѓувреме, Пике и Клара Чиа, со која ја изневеруваше Шакира, одат на суд и поднесуваат тужби против новинари и фотографи.

This image has an empty alt attribute; its file name is pike-so-devojkata.jpg

„Ти благодарам Жерар, благодарение на тебе сите уживаме додека ја гледаме Шакира како се забавува со вистински светски шампион“, е коментарот со најмногу лајкови под фотографијата на Пике на која позира со Клара.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Оваа физичка активност го намалува ризикот од прерана смрт за 47 проценти

Една нова студија покажа дека велосипедистите имаат 47 отсто помал ризик од прерана смрт и …