Tag Archives: обожаватели

(ФОТО) Им ги „кршеше“ срцата на жените ширум светот, а сега е непрепознатлив: „Што е ова?

Холивудскиот актер Патрик Демпси (56) јавноста најмногу го памети по улогата на лекар, неврохирургот Дерек Шепард од серијата „Вовед во анатомија“, а во серијата го нарекуваа и „За сонување“ (McDreamy) поради неговиот неодолив изглед, како во серијата така и во реалниот живот. Актерот го привлече вниманието на жените ширум светот …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА ВРАЌАЊЕ ОД ТРЕНИНГ – Откако раскина со Шакира, Пике бил фатен како слуша нејзина песна во автомобилот

Откако објавија дека се разделуваат на 4. јуни, Шакира и Жерар Пике се во центарот на вниманието, а фудбалерот повторно го привлече вниманието откако беше објавен клип во кој може да се слушне како слуша песна на својата поранешна партнерка. Во соопштението објавено од агенцијата за комуникации на пејачката, двојката …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАЈДЕН ПАДНАЛ ОД ВЕЛОСИПЕД: Американскиот претседател застанал да ги поздрави приврзаниците, па изгубил рамнотежа

Американскиот претседател Џо Бајден паднал од велосипедот во близина на неговата куќа во Рехобот, Делавер. Тој ја загубил потпората за ногата додека застанувал да ги поздрави поддржувачите во саботата во 9.40 часот. 79-годишниот претседател паднал откако стопалото му се заглавило во педалите. Тој брзо станал, велејќи им на набљудувачите „Добро …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Поради жешките сцени кои едвај ги дочекаа фановите на хит серијата, се согласуваат: „Доста е, не ви требаат повеќе!“

Втората сезона на серијата „Бриџертон“ има многу помалку секс сцени од првата, но во седмата епизода, фановите конечно си дојдоа на свое. Фановите на серијата „Бриџертон“ конечно ги дочекаа жешките сцени меѓу ликовите на Кејт Шарма и Ентони Бриџертон, кои ги олицетворија актерите Симон Ешли и Џонатан Бејли. View this …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тоше Проески не напушти пред 14 години. Овие негови реченици станаа вечни

Пред точно 14. години, на 16. октомври 2007. година, околу 6:20 часот, Тоше Проески, на возраст од само 26. години, загина во сообраќајна несреќа на автопатот кај Нова Градишка. Иако помина толку време, македонскиот славеј, како што го нарекуваа, се уште живее во срцата на неговото семејство, колегите и верните …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Критичарите за документарниот филм за Шумахер на Нетфликс: „Филмот е роботска вежба за позиционирање на брендот Шумахер!“

Критичарите имаат широко поделени мислења за документарецот исто како што Шумахер секогаш предизвикуваше различни мислења во спортскиот свет. Објавен е документарец на Нетфликс за Михаел Шумахер, седумкратен светски шампион во Формула 1, кој доживеа тешка несреќа на скијање во декември 2013. година и не беше виден во јавност веќе 8. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НОВАК ЃОКОВИЌ И СЕ’ Е ВОЗМОЖНО – Едно бебе добило автограм пред да се роди!

По освојувањето на Австралијан опен, Новак Ѓоковиќ решил да прошета на плажата Брајтон и да изненади многу фанови кои биле таму. Waving goodbye to #AO2021 with our 9x champion 🌊 👋#AusOpen pic.twitter.com/xZnvS2yOru — #AusOpen (@AustralianOpen) February 22, 2021 Се разбира, никој не очекувал да се сретне со светскиот рекет број …

Повеќе »

(ФОТО) Фанови го посетуваат гробот на Ѓорѓе Балашевиќ

Панонскиот морнар беше погребан вчера на Новите гробишта во Нови Сад, во интимна церемонија на која присуствувало семејството и најблиските пријатели, околу 30. лица. Но, верните фанови почекале да си замине семејството и дошле да донесат цвеќе… Почест на Балашевиќ му беше одадена во Нови Сад, Белград, Загреб, Сараево, Сплит…скоро …

Повеќе »

НЕЗАБОРАВНИ: Две легенди кои прерано не напуштија – Тоше и Џеј!

Регионот беше во неверување кога вчера беше објавена веста дека починал Џеј Рамадановски, исто како што беа реакциите по несреќната смрт на Тоше Проески… Двајца кралеви, двајца великани во својата работа, прерано не напуштија и со себе однесоа дел од секој нивен обожавател. Ни оставија многу песни кои ќе останат …

Повеќе »