Tag Archives: нова песна

(ВИДЕО+ФОТО)Шакира и Пике денеска слават роденден: Пејачката подготвува невиден подарок

Светски популарната пејачка, а може да се каже и танчерка, денеска слави роденден! Интересен податок е дека нејзиниот поранешен партнер, Жерар Пике, слави роденден на истиот ден. Веќе неколку дена се шушка дека е подготвен подарок за одмазда. Како што пренесуваат светските медиуми, Шакира подготвува уште една одмазда за популарниот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ден по ударната вест за блажената состојба на пејачката, Антониа Гиговска се појавува во песната „Хабиби“ на талентираниот автор и пејач – Пајак!

“Повторно сме горди македонци“, “Пајак ти си вистинско освежување и најдоброто нешто што и се случило на македонската сцена“, “Браво Пајак-твојата мрежа ја плете цела Европа“, “Браво браќа македонци“…СЕ НАЈЧЕСТИТЕ КОМЕНТАРИ ЗА НОВИОТ СПОТ И СОРАБОТКАTA НА СЕ ПОПОПУЛАРНИТЕ ПАЈАК И АНТОНИА ГИГОВСКА Пред само три месеци на Макфестовската сцена беше промовиран сега веќе регионалниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОЈНАТА ПРОДОЛЖИЛА ВО ЕМИСИЈА – Пике и неговите пријатели ја исмејувале Шакира и нејзината нова песна: „Casio сега е наш спонзор“

Жерар Пике во својата емисија ја исмејувал својата поранешна партнерка Шакира и нејзината нова песна која за два дена собра 90 милиони прегледи. Имено, Пике основал лига во која инфлуенсери и поранешни фудбалери играат фудбал под наслов „The Kings League“. „Имам голема најава. Casio ни подари часовници. Имаме договор со …

Повеќе »

(ФОТО) САГАТА ПРОДОЛЖУВА – ПОРАНЕШНА СВЕКРВА ЗАСТАНАЛА НА СТРАНАТА НА ШАКИРА? Мајката на Пике избрала страна ВО ВОЈНАТА на бившите сопружници! Со ова му го гризнала срцето на синот!

Откако Шакира објави песна во која го прозва својот поранешен партнер Жерар Пике, нивните многубројни обожаватели се поделени во два табора – оној кој ја поддржува пејачката и оној кој го поддржува поранешниот фудбалер. Изненадувачки, мајката на Пике, Монсерат Бернабеу, се чини дека е на страната на нејзината поранешна снаа. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хаос на мрежите – Шакира ја нападна машкоста на Пике: „Си замени Ферари за Твинго“

Шакира не престанува да му задава удари на Жерар Пике, а со новата песна јасно стави до знаење дека не ни и е ниту до колена. Колумбиската поп пејачка уште еднаш ги искористи своите вокални способности за да му покаже на целиот свет кој е всушност Жерар Пике. Еден ред …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ангел Спасов има нова песна – „Сам продолжувам” е дело на проверена екипа

По одличната „Ме изгуби ти”, Ангел Спасов, младиот средношколец од Струмица, на јавноста ѝ ја претставува својата нова, втора песна со наслов „Сам продолжувам”. Се вели, тимот што победува не се менува, па воден од оваа мисла Ангел повторно работи со истиот тим. „Мојата прва песна наиде на одлични реакции …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Марија Спасовска ја издаде „Венера“: Младата кантавторка созреа

Скромно и едноставно, како и се што работи, Марија Спасовска ја најави нејзината нова песна „Венера“… „Venera Out Now ⭐ Слушајте jа Венера на линкот ⬇️ Зад музиката и текстот повторно се потпишувам jac, а аранжманот и продукцијата се дело на Иван Јованов Iwayo ⭐ @urbanrecs Честитки за целиот мој …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Е**НА ГОДИНА“ – „Кои се ѕверовите, кои се луѓето?“ Остра критика на модерното општество во новиот спот на Марија Шерифовиќ

Српската пејачка Марија Шерифовиќ по петгодишна пауза објави нова песна наречена „Добар ви ден“, а песната и самиот спот носат остра критика на модерното општество и светот, кој „наликува на џунгла, без навестување за фер-плеј“. Марија Шерифовиќ ја најави својата нова песна со прилично криптични пораки во кои ја осудува …

Повеќе »

(АУДИО) Нова песна на Елена Ристеска и италијанскиот диџеј Dj Sparadise

Нова песна на англиски јазик отпеана од македонската пејачка и автор Елена Ристеска и познатиот италијански диџеј Франческо Спарачело или Dj Sparadise. Соработката помеѓу италијанскиот диџеј Дј Сперадајз и Елена се роди пред повеќе од година дена, кога познатиот диџеј бараше соодветен вокал и мелодија за неговата тогашна трака која …

Повеќе »