Tag Archives: шакира

(ФОТО) ВИДЕОТО ЌЕ БИДЕ ХИТ – Шакира најави нова песна, фановите во транс: „Пике замени сирена за сом!“

Шакира и Пике и по речиси една година откако потврдија дека се разделуваат, се уште се една од темите за кои јавноста не престанува да зборува. Се следи секое нивно движење, а пејачката на која и цути кариерата, сега најави дека кон крајот на јуни ќе претстави нова песна. View …

Повеќе »

(ФОТО) Шакира поради него го одбила легендарниот холивудски актер: „Сакаат да поминуваат време заедно“

Блиски извори тврдат дека Шакира и Луис Хамилтон прилично се зближиле откако пејачката била видена на неговата јахта, а се шушкало и дека Том Круз е заинтересиран за неа.По раскинувањето со Жерар Пике, пејачката Шакира стана вистински улов, а неколку познати мажи погледнаа кон неа. За неа наводно е заинтересиран …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шакира е прогласена за ЖЕНА НА ГОДИНАТА НА БИЛБОРД: Во година кога светот зборуваше за изневерувањето на Пике, таа успеа да стане и да се врати во полн сјај

Колумбиската ѕвезда Шакира ќе биде прогласена за жена на годината од Билборд на нивната инаугуративна гала „Mujeres Latinas en la Música“ или Латински жени во музиката. Претстојниот двочасовен специјален настан треба да ги прослави „латинските женски уметници, директори и креативци кои проактивно работат на позитивни промени, вклучување и родова еднаквост …

Повеќе »

(ФОТО) ИМОТ ВО МАЈАМИ – Шакира ќе започне ново поглавје во вила вредна 16 милиони долари, погледнете ја внатрешноста

Шакира ќе започне ново животно поглавје во спектакуларна вила во Мајами, а имотот кој се проценува дека вреди 16 милиони долари се наоѓа во еден од најексклузивните делови на градот. Колумбиската ѕвезда Шакира пред неколку дена ја напушти Барселона и замина во Мајами, каде ќе живее со синовите по раскинувањето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЈА КРИЕЛА АФЕРАТА НА СИНОТ – Шпанските медиуми тврдат дека Шакира се степала со мајката на Жерар Пике

Шпанските медиуми пренесуваат дека Шакира се степала со Монсерат Бернаберу, мајката на поранешниот партнер, Жерар Пике. View this post on Instagram A post shared by Shoke News (@shoke.news) Новинарката Лаура Фа тврди дека мајката на Пике од самиот почеток знаела за неговата врска со студентката и му помогнала да го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шакира конечно открила зошто го провоцира поранешниот: „Нашиот син ми ја даде идејата“

Откако планетарно популарната пејачка Шакира, после крахот на љубовта со славниот фудбалери, Жерар Пике, објави песна во која директно го прозива поранешниот партнер, сега открила зошто се одлучила на овој чекор. „Песните што ги пишувам се најдобрата терапија за мене, нивниот ефект е подобар од сесија со психолог или психоаналитичар“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шакира за прв пат проговорила за се што доживеала по разводот: Пејачката си ја отвора душата

По неколкумесечни шпекулации, песни и гласини, Шакира конечно јавно ќе проговори за раскинувањето со фудбалерот Жерар Пике. Шакира денеска ќе се појави во првото телевизиско интервју со Енрике Ацеведо. Во текот на најавата, водителот рекол дека интервјуто било одржано во Барселона, каде што разговарале за повеќе теми, вклучувајќи ја музиката …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИМ ЗДОДЕАЛА ИСТА ТЕМА – Поради новата песна, луѓето почнаа да ја жалат Шакира: „Доста е повеќе, ова станува очајно!“

Пред два дена Шакира објави дует со колумбиската пејачка Карол Г., а во текстот на песната и двете ги прозваа своите поранешни партнери. Иако песната веќе има над 70 милиони прегледи, многумина критикуваа уште една песна во која Шакира го прозива Пике. „Зошто ме бараш ако знаеш дека не ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПЕЕЛА ЗА УБИСТВОТО НА БИВШИОТ – Луѓето по бизарното видео загрижени за Шакира: „Ова не е смешно, и треба помош!“

Пејачката Шакира објави малку бизарно видео за Валентин оваа година во кое пее за тоа… Облечена целосно во црно и со џогер во раката, Шакира ја исчистила кујната според текстот на песната „Kill Bill“ на американската кантавтор SZA, во која тема е девојката Невеста и нејзината желба да го убие …

Повеќе »