Tag Archives: сирена

(ФОТО) ВИДЕОТО ЌЕ БИДЕ ХИТ – Шакира најави нова песна, фановите во транс: „Пике замени сирена за сом!“

Шакира и Пике и по речиси една година откако потврдија дека се разделуваат, се уште се една од темите за кои јавноста не престанува да зборува. Се следи секое нивно движење, а пејачката на која и цути кариерата, сега најави дека кон крајот на јуни ќе претстави нова песна. View …

Повеќе »

(ВИДЕО) Родена како сирена: Мислеле дека нема да преживее – погледнете како сега изгледа ова девојче!

Приказната за девојчето – сирена навистина звучи како бајка. Малечката Милагрос Керон е родена во целосна симораштија во едно зафрлено село на Андите. На свет дошла со ретко нарушување, сиреномелија, односно „синдром на сирена“, поради што нозете и биле споени од петиците па се до интимното подрачје. Нејзините слики веднаш …

Повеќе »