Tag Archives: жерар пике

(ФОТО) ВИДЕОТО ЌЕ БИДЕ ХИТ – Шакира најави нова песна, фановите во транс: „Пике замени сирена за сом!“

Шакира и Пике и по речиси една година откако потврдија дека се разделуваат, се уште се една од темите за кои јавноста не престанува да зборува. Се следи секое нивно движење, а пејачката на која и цути кариерата, сега најави дека кон крајот на јуни ќе претстави нова песна. View …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пике ја оставил Клара: Децата се уште му се во срцето, повеќе не можел да живее без синовите

Жерар Пике пристигнал во Мајами каде конечно повторно ќе ги види своите деца. Поранешниот фудбалер не ги видел синовите Милан и Саша повеќе од еден месец. View this post on Instagram A post shared by Libelle Revista RD (@libellerevista) Децата се со Шакира во сончевиот Мајами, а Жерард бил забележан …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шакира конечно открила зошто го провоцира поранешниот: „Нашиот син ми ја даде идејата“

Откако планетарно популарната пејачка Шакира, после крахот на љубовта со славниот фудбалери, Жерар Пике, објави песна во која директно го прозива поранешниот партнер, сега открила зошто се одлучила на овој чекор. „Песните што ги пишувам се најдобрата терапија за мене, нивниот ефект е подобар од сесија со психолог или психоаналитичар“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жерар Пике уште еднаш ги исмеал Шакира и нејзината песна, на работа се довезол во Твинго

ЖЕРАР ПИКЕ уште еднаш ја исмејувал својата поранешна партнерка Шакира и нејзината нова песна која за само еден ден беше преслушана 63 милиони пати. На социјалните мрежи се шири видео во кое фудбалерот доаѓа на работа во Твинго, автомобилот кој Шакира го користела во песната како метафора за новата девојка …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОЈНАТА ПРОДОЛЖИЛА ВО ЕМИСИЈА – Пике и неговите пријатели ја исмејувале Шакира и нејзината нова песна: „Casio сега е наш спонзор“

Жерар Пике во својата емисија ја исмејувал својата поранешна партнерка Шакира и нејзината нова песна која за два дена собра 90 милиони прегледи. Имено, Пике основал лига во која инфлуенсери и поранешни фудбалери играат фудбал под наслов „The Kings League“. „Имам голема најава. Casio ни подари часовници. Имаме договор со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хаос на мрежите – Шакира ја нападна машкоста на Пике: „Си замени Ферари за Твинго“

Шакира не престанува да му задава удари на Жерар Пике, а со новата песна јасно стави до знаење дека не ни и е ниту до колена. Колумбиската поп пејачка уште еднаш ги искористи своите вокални способности за да му покаже на целиот свет кој е всушност Жерар Пике. Еден ред …

Повеќе »

(ФОТО) ДОБИЛА МИЛИОН ЛАЈКОВИ – Шакира блеснала во проѕирен фустан, луѓето се согласуваат: Тоа е вистински „одмазднички фустан“

Откако се дозна за прекинувањето помеѓу Шакира и нејзиниот долгогодишен партнер Пике, огромното мнозинство од јавноста застана на страната на колумбиската пејачка и секојдневно и пишува пораки за поддршка на социјалните мрежи. Шакира сега се појави и во новата кампања на модната куќа Burberry, а на својот Инстаграм сподели фотографија …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ СЕ ВРАЌА, СЕ СЕ ПЛАЌА – КАРМАТА ДОШЛА И ПОРАНО ОТКОЛКУ ШТО МИСЛЕВМЕ: Шакира му се ОДМАЗДИ на Пике, а не мораше ниту прст да крене! Сите му се СМЕАТ!

На секои неколку дена славниот шпански фудбалер ќе биде принуден да го носи името на жената со која помина 12 години, а потоа и го скрши срцето. Како што пренесуваат европските спортски медиуми, Жерар Пике во иднина би можел двапати неделно да носи маица на која пишува – Шакира! Имено, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шакира првпат проговорила за разводот, па објавила тажно видео: „Се обидов да ја скријам ситуацијата“

Шакира и Жерар Пике важеа за хармоничен пар на светската јавна сцена, а потоа решија се да прекинат по 11 години. Шакира (45) неодамна реши првпат јавно да проговори за разделбата со фудбалерот Жерар Пике (35), а истакнала дека и е тешко да зборува за тоа: – Навистина е тешко …

Повеќе »