Tag Archives: рапер

(ВИДЕО) Руски рапер се самоубил поради Путин

Според странските медиуми, раперот Иван Виталиевич Петунин, попознат по уметничкото име Воки, извршил самоубиство поради регрутирањето што го најавил Владимир Путин. Телото на Петунин било пронајдено во близина на зграда откако 27-годишниот музичар снимил видео порака објавена на неговиот канал Телеграм. Во пораката тој наведува дека не сака да убива …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИЗВЕСТУВАЛА ЗА СМРТ – Гаф на водителката на утринската програма на РТС: Хитот на раперот Кулио го нарекла „Gang staz paradajz“

При известувањето за смртта на американскиот рапер Кулио, водителката на РТС направила урнебесен гаф во утринската програма читајќи го името на неговиот хит „Gangsta’s Paradise“. Зборувајќи за тоа дека раперот починал на 59-годишна возраст, таа исто така рекла дека најголемиот успех го постигнал со песната „Gangsta’s Paradise“, која беше дел …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛА МЛАДА – ПОЧИНАЛА ЌЕРКАТА НА ПОЗНАТ РАПЕР: Музичарот објавил ТРАГИЧНИ ВЕСТИ – „Се бореше со ПРОБЛЕМОТ кој го имаат се’ повеќе млади“

Перси Роберт Милер (52), американски рапер попознат како Мастер Пи, објавил дека починала неговата ќерка Татјана Милер (29), која долго време се борела со злоупотреба на дрога и страдала од психички проблеми. Трагичната вест раперот ја објавил на Инстаграм. View this post on Instagram A post shared by Master P …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Том Хенкс ги вознемирил духовите: „Ме понижија! Ова ќе биде лето на белиот човек“

Синот на Том Хенкс, 31-годишниот Честер, во емисија на неговиот канал на Јутјуб „Hanx Fit“ изјавил дека немал „јак машки пример“ додека растел. Честер, попознат како Чет, зборувајќи за игронирањето со кое се соочувал од неговите врсници кои го гледале како „арогантен, егоцентричен и разгален“, рекол дека немал силен машки …

Повеќе »

(ВИДЕО) РИЈАНА БРЕМЕНА! Популарната пејачка го чека своето прво дете со раперот, во кратка јакна го покажала стомачето!

Пејачката Ријана и раперот АСАП Роки официјално го очекуваат своето прво дете. Двојката во петокот била забележана како се шета низ Њујорк, а пејачката не се потрудила да го сокрие својот стомак, всушност тоа гордо го покажала и покрај ниските температури и снегот.Ријана (33) се фотографирала во розова јакна, која …

Повеќе »

(ФОТО) Разоткриена романсата на Анџелина Џоли!? Еден детал ја открил врската на убавата актерка и 15. години помладиот рапер

Пред неколку месеци медиумите објавија приказна дека една од најубавите жени на светот Анџелина Џоли и познатиот рапер Викенд се во тајна врска. Еден детал ги разоткрил. Иако беа фотографирани додека оделе заедно на вечера во познат ресторан во Санта Моника, на многумина оваа вест им била многу чудна за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Сине, еве еден куп пари за да си ги избришеш солзите: Раперот и дал милион долари на сопругата, таа ги дала на синот…

Раперот Гучи Мејн на својата сопруга Кејша Каоир Дејвис и подарил милион долари во кеш за нејзиниот роденден. Парите ги спакувал во кутија со логото на брендот „Хермес“ и и’ ги подарил на роденденската вечера. Кејша ја отворила кутијата пред другите членови на семејството и пријателите и останала шокирана. „Луѓе, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нов сингл на младиот и талентиран рапер Мартин Каранаков алијас М!: “Има назад” не носи НАПРЕД!.

Новиот сингл на младиот и талентиран рапер Мартин Каранаков алијас М!, е насловен “Има назад”. Текстот за оваа песна го напиша самиот М!, а музиката, аранжманот и продукцијата ги изработи Александар Масевски. Инаку М! е средношколец од гимназијата Орце Николов од Скопје, игра кошарка за Работнички и тукушто стана полнолетен. …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТ ПЕЈАЧ УБИЕН ДОДЕКА ВО ЖИВО СНИМАЛ НА ИНСТАГРАМ: Фановите доживеале траума – СЕ’ ВИДЕЛЕ И СЛУШНАЛЕ!

Починал пред полицијата да пристигне на местото на настанот во Хоторн, Калифорнија Раперот по име Индијанец Ред Бој бил застрелан и убиен додека снимал видео во живо на неговиот профил на Инстаграм. Тој починал пред полицијата да пристигне на местото на несреќата во Хоторн, Калифорнија. Вистинското име на музичката sвезда …

Повеќе »