Tag Archives: концерт

(ВИДЕО) ОТИШЛЕ НА КОНЦЕРТ ПА СЕ СТЕПАЛЕ: Македонските ѕвезди сведоци на тепачка – никој не знае зошто нашинците одеднаш започнале со пресметки!

Видео снимка од тепачката во која не се знае кој по кого удира, веќе се објавува на социјалните мрежи. Долгонајавуваниот концерт во Швајцарија на 11-ти март, на кој настапија повеќе наши популарни фолк пејачи заврши неславно, со масовна тепачка во публиката. Додека голем број од гостите на концертот меѓусебно се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мирослав Илиќ: „Животно сум поврзан со Македонија, дојдете на 18-ти март на концерт, ви ветувам дека нема да се покаете”

Веќе е добро познато дека Мирослав Илиќ оваа година прославува 50 години од својата кариера и тоа со големи концерти ширум регионот. После преполната белградска Арена, како и салата „Спенс” во Нови Сад, на ред дојде и Скопје, односно арена „Борис Трајковски” каде што Мирослав Илиќ на 18-ти овој месец, …

Повеќе »

Се подготвува Live Aid за Украина – Ќе настапат Стоунси, У2… „Сакаме да извршиме притисок врз Путин“

Летово треба да се одржи голем Live Aid концерт за помош на Украина и на жртвите од руската агресија. Концертот е планиран да се одржи на 24 јуни на Вембли, како поддршка на украинскиот народ, а извор за The Sun открил дека целта е „да се изврши дополнителен притисок врз …

Повеќе »

(ВИДЕО) Адел расплакана: „Дали некој друг на моја возраст почнува да се разболува од вакви работи?“

34-годишната пејачка и кажала на публиката Сан Сити дека нејзиниот L5 пршлен, последниот дел од лумбалниот ‘рбет,чија повреди може да предизвика вкочанетост и слабост во нејзините нозе, се „распаднал“ и дека има „навистина тежок ишијас “ на нејзината лева страна. По овој краток вовед, пејачката ја праша својата публика следново: …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПЕАТ ВО МАРТ – „Лајбах“ закажа концерт во Украина, членовите на бендот се потсетија и на настапите во Сараево во 1995 година

Членовите на Лајбах тврдат дека тие се првиот странски бенд кој ќе настапи во Украина од почетокот на руската инвазија, односно од 24 февруари 2022 година. Имено, тие ќе настапат во салата „Bel Etage“ на 31 март, а името на концертот е „Евровизија“, што е референца на тоа дека Евровизија, …

Повеќе »

(ФОТО) СО НАСТАПОТ ЈА ВООДУШЕВИЛА ПУБЛИКАТА – Јосипа Лисац во „Лисински“ настапила со бастун: „Нервозна сум и живчана“

Концертот беше пуштен во продажба само четири дена пред да се распродаде последната карта, а тоа беше дури три месеци пред концертот. Поради се, Јосипа најави уште еден датум, 25 февруари Пејачката Јосипа Лисац (73) синоќа пред преполната сала Лисински прослави 50 години од објавувањето на албумот „Дневник на една …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РИАНА Е БРЕМЕНА! СТОМАЧЕТО ГО УКРАЛО ШОУТО: Пејачката одржа незаборавен настап во ЦРВЕН РАБОТНИЧКИ КОМБИНЕЗОН а никој не го очекуваше ова

Познатата пејачка Ријана синоќа настапи на полувремето на Супербоул, го проследивме нејзиниот настап, првиот по петгодишна пауза и девет месеци откако се породи. Шоуто го украде стомачето кое јасно се гледаше под црвениот комбинезон. Твитер го запалија шпекулациите дека пејачката е повторно бремена, а потоа нејзиниот портпарол ја потврди прекрасната …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОБЈАВИЛ СНИМКА – Вереникот на Меган Фокс го удрила струја на концерт: „Ми се крена косата!“

Музичарот Machine Gun Kelly доживеал струен удар за време на неговиот последен концерт. Вереникот на Меган Фокс на својата инстаграм приказна објави видео на кое може да се види како во еден момент целата коса му се крева во воздухот. „Ме удри струја и косата ми се крена“, напишал музичарот …

Повеќе »

(ФОТО) ЧУДНА СОСТОЈБА – Петар Грашо на концерт гризнал обожавателка за нога, многумина шокирал со својот чин

Петар Грашо на еден од своите концерти гризнал за нога една обожавателка, што многумина шокирало. Имено, на социјалните мрежи се појави видео на кое на сцената се појавила девојка, а потоа и пришол Грашо и ја гризнал за ногата. Видеото брзо се прошири на интернет и стана вирално, шокирајќи ги …

Повеќе »