Tag Archives: пад

(ВИДЕО) Може ли Toyota Hilux да преживее пад од 3000. метри висина?

И покрај бројните сведоштва најдобро зборуваат за сигурноста на камионетот на Тојота, некои со предизвиците сè уште одат предалеку. Ова веќе можеше да се насети во првиот круг на тестови за издржливост низ кои помина Тојота, во режија на каналот YouTube WhistlinDiesel. Сега тој одлучил во нова рунда да го …

Повеќе »

Ериксен ја потресе светската јавност – но се добро се заврши: УЕФА пренесе добра вест

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен е пренесен во болница и стабилизиран, објави УЕФА во саботата околу 19:30 часот. Ериксен колабираше на теренот на крајот од првото полувреме на натпреварот помеѓу Данска и Финска. Се чинеше страшно лошо за sвездата на Интер и данската репрезентација, лекарите излетаа на теренот и се обидоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) УМЕШНОСТ НА НАЈДОБРИОТ: Новак Ѓоковиќ освои поен од пад – Доби овации но и излупена кожа на прстите на десната рака!

Сите кои го следеа мечот на Новак Ѓоковиќ против младиот Италијанец, кој изобилуваше со пресврти, и на крај при 4:0 во петтиот сет предавање на Музети можеа да видат како Ноле освои поен а беше паднат на земја… Djokovic ci ricorda perchè è il numero 1️⃣ al mondo 🎩🎾🇫🇷#EurosportTENNIS | …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЛАВЕЛЕ РОДЕНДЕН ПА ПАДНАЛЕ: Се срушил балкон па 15. луѓе паднале на камења – деветмина повредени!

Камерите го забележале моментот кога паднал балконот на куќа на плажа, во Малибу, додека на него имало најмалку 10. лица кои присуствувале на роденденска забава. Девет лица се повредени, а две се во критична состојба. – Група луѓе беа на балконот, а ние слушнавме како нешто пука и ги видовме …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО ВО ЊУЈОРК – Неверојатна снимка: Тригодишно дете преживеало пад од петти кат

Го пронашла жена која минувала по улицата Надзорна камера во Њујорк, во понеделникот, го снимила падот на тригодишното дете од петтиот кат во зграда. Видеото прво го прикажува движењето на тенда на која паднало тригодишното дете. По слетувањето на земја, на снимката се гледа како момчето се обидува да стане. …

Повеќе »

Дали пандемијата ГО НАМАЛИ НАТАЛИТЕТОТ во светот? Од Шпанија пристигнуваат шокантни податоци!

Пандемијата на корона вирус влијае на опаѓањето на наталитетот во светот, покажува студијата на австрискиот демограф Томас Соботка. Пандемијата на корона вирус ги намали стапките на наталитет ширум светот, според студијата на австриски демограф. Студија на Томас Соботка, демограф на Австриската академија на науките, покажува дека ниту една земја во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вознемирувачки призор во трговски центар: Дете (4) висел од ракофатот на ЕСКАЛАТОР па паднал од висина од 20. метри!

Момчето (4) се бори за живот, откако паднало од висина од 20. метри, држејќи се за ракофатот на ескалаторот во руски трговски центар, ги преплашил присутните купувачи. Четиригодишното момче се здобило со сериозни повреди на главата кога, во отсуство на неговите родители, решил да го „испроба“ ескалаторот во трговскиот центар …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАМЕРА СНИМИЛА МОРБИДНА НЕСРЕЌА НА ФЛОРИДА: Спортски авион паднал на автомобил во кој биле мајка и син!

Во понеделникот попладне околу 15 часот по локално време, мал спортски авион удрил во автомобил со мајка и син во градот Пемброк Пиинс на Флорида. Единствено што е познато засега е дека двете лица кои биле во авионот загинале, додека жената која била во возилото е сериозно повредена. Информациите за …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЕЌА – РУСКО ДЕВОЈЧЕ ПАДНАЛО ОД ПРОЗОРЕЦ НА ТРЕТИОТ КАТ: Сите мислеле дека е готова, а само поради ова станала и си заминала!

Неверојатната сцена се случилаво саботата вечерта во рускиот град Томск откако девојче (6) паднало од третиот кат на станбена зграда, но благодарение на снегот на тревникот подолу, таа преживеала и не претрпела сериозни повреди. Несреќата е снимена од надзорните камери од блиската зграда, а тоа видео стана вирално на социјалните …

Повеќе »