Tag Archives: брза помош

(АУДИО СНИМКА) ШОК! Протече СНИМКАТА од брза помош откако Болдвин ја усмртил колешката – Жена вреска и го обвинува ОВОЈ ЧОВЕК!

Слушнете што рекла помошничката сценарист! Невидена трагедија на филмскиот сет се случи кога актерот Алек Болдвин пукаше од пиштол, кој требаше да биде наполнет со „ќорци“ и во таа прилика ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот Џоел Суза. Истрагата ќе утврди како во него се пронајдени вистинските …

Повеќе »

(ВИДЕО) На девојче во носот и „се заглавила“ пуканка – таткото дошол на необична идеја и станал нејзин херој

ДЕЦАТА по природа се многу љsубопитни и затоа секогаш треба да се внимава, но понекогаш е невозможно да се спречат инциденти. Љубопитно девојче турнала пуканка во ноздра а нејзините родители не можеле да го извадат. Во такви ситуации, најдобро е да повикате брза помош, но таткото на девојчето одлучил да …

Повеќе »

(ФОТО) Во Србија уништиле Ферари па избегале – за брза помош мислеле дека е полиција!

Утрово, околу 7 часот, непознат возач удрил во црвено Ферари во Крагуевац, Србија. Српските медиуми пренесуваат изјави на очевидци дека неколку помлади мажи биле во автомобил со странски регистарски таблички. Тие наводно возеле во правец кон центарот на градот со голема брзина. Ne brže od života 😪 #kragujevacFoto by @LazarPlanic …

Повеќе »

(ФОТО) Во домот на Мајкл Даглас морала да интервенира полиција и Брза помош

Веќе некое време се пишува дека славниот актер Мајкл Даглас има проблеми во бракот со сопругата Кетрин Зета Џонс. Овој пат во нивниот дом морале да интервенираат брзата помош и полицијата, пренесува списанието In Touch Magazine. Наводно, сето тоа се случило во нивниот дом во Ирвингтон, Њујорк. Според нив, помошта …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче не сакало да ја напушти сопственичката – трчал по возилото за брза помош се до болницата!

ВЕРНО куче од Турција ги допре срцата на луѓето ширум светот откако трчал по брза помош во која била неговата сопственичка. Имено, на сопственичката и се слошило и со возило на брза помош била пренесени во болница, пренесува новинската агенција TRT Haber. Девојката имала доволно сила самостојно да влезе во …

Повеќе »

ВО БЕЛГРАД СНИМИЛЕ ХАОС – Две девојки во автобус се степале, се влечеле по коса и врескале:„Бриши го бројот на мојот дечко!“

Патниците се заканиле дека ќе повикаат полиција, возачот се обидел да ги раздели, но ништо не ги спречило двете девојки физички да се пресметаат во автобусот. И’ сето тоа поради едно момче … Патниците на автобуската линија 23. во Белград вчера беа сведоци на необична глетка. Двете девојки врескале една …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вознемирувачко: На НБА играч му пукнала ногата – паркетот во крв

Девин Канади, кошаркар на Орландо, се здобил со сериозна повреда на натпреварот против Орландо во НБА лигата. Едно залетување во кошот, во дуел со противнички играч, завршило ужасно. Тој го бркал Канеди, да ја спрекине контрата, а доскокот завршил со судир и скршеница на ногата. Имало и крварење, со болни …

Повеќе »

Почина возачот на Брза помош од Прилеп: Се зарази спасувајќи животи, но ја загуби битката  со корона

Возачот во прилепската Брза помош, Гоце Илиески, за кого Македонија собираше донации за лекување, ја загуби битката со коронавирусот. И покрај желбата на целата нација Гоце Илиески повторно да застане на нозе на 42. години и да спасува животи, денеска засекогаш не’ напушти. Беше посветен сопруг и татко на две …

Повеќе »

Напиток кој е замена за инфузија во итни случаи

Ако некому нејадејно му се слоши, и имате можност да му помогнете, не е лошо да знаете дека има пијалок што е замена за инфузија во итни случаи – кога некое лице не може да стигне до болницата. За пијалокот дознавме од студентите на Медицинскиот факултет, кои дознаа за тоа …

Повеќе »