(ФОТО) Шакира завршила во Брза помош: „Само сакав да ве известам…“

Колумбиската пејачка Шакира, која неодамна потврди дека ја раскинува 12-годишната врска со играчот на Барселона, Пике, открила зошто завршила во амбулантно возило каде ја снимиле папараците.
Имено, 45-годишната пејачка открила дека нејзиниот татко Вилијам Мебарак Шадид доживеал незгоден пад и завршил во болница.
„Добив бројни пораки за загриженост затоа што неодамна ме видоа во амбулантно возило во Барселона“, објавила пејачката на Твитер.
„Само сакав да ве известам дека тие фотографии се направени минатиот викенд, кога татко ми за жал тешко падна и јас го придружував во болница со брза помош, каде што сега се опоравува“, продолжила таа.
Таа ставила и фотографија на која нежно го бакнува лицето на нејзиниот татко, кое е покриено со модринки.


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Скопје Куп 2024 – изложба на макети, диорами и минијатури

Во организација на макетарскиот клуб „Мајор Михајло Ивановски Микс“ од Скопје, од 1-ви до 3-ти …