Tag Archives: Пике

(ВИДЕО) Шакира за прв пат проговорила за се што доживеала по разводот: Пејачката си ја отвора душата

По неколкумесечни шпекулации, песни и гласини, Шакира конечно јавно ќе проговори за раскинувањето со фудбалерот Жерар Пике. Шакира денеска ќе се појави во првото телевизиско интервју со Енрике Ацеведо. Во текот на најавата, водителот рекол дека интервјуто било одржано во Барселона, каде што разговарале за повеќе теми, вклучувајќи ја музиката …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИМ ЗДОДЕАЛА ИСТА ТЕМА – Поради новата песна, луѓето почнаа да ја жалат Шакира: „Доста е повеќе, ова станува очајно!“

Пред два дена Шакира објави дует со колумбиската пејачка Карол Г., а во текстот на песната и двете ги прозваа своите поранешни партнери. Иако песната веќе има над 70 милиони прегледи, многумина критикуваа уште една песна во која Шакира го прозива Пике. „Зошто ме бараш ако знаеш дека не ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПЕЕЛА ЗА УБИСТВОТО НА БИВШИОТ – Луѓето по бизарното видео загрижени за Шакира: „Ова не е смешно, и треба помош!“

Пејачката Шакира објави малку бизарно видео за Валентин оваа година во кое пее за тоа… Облечена целосно во црно и со џогер во раката, Шакира ја исчистила кујната според текстот на песната „Kill Bill“ на американската кантавтор SZA, во која тема е девојката Невеста и нејзината желба да го убие …

Повеќе »

(ФОТО) Како Шакира ќе се справи со ова: Пике и Клара го чекаат своето прво дете, еден детаљ ги издал

Страстите во врската на Жерар Пике, Шакира и Клара не стивнуваат. Откако се дозна која е вистинската причина за разделбата на фудбалерот и пејачката по десет години и две деца, сиот валкан веш го виде светлото на денот. Шакира најави вистинска војна кога се појави нејзината нова песна во која …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО)Шакира и Пике денеска слават роденден: Пејачката подготвува невиден подарок

Светски популарната пејачка, а може да се каже и танчерка, денеска слави роденден! Интересен податок е дека нејзиниот поранешен партнер, Жерар Пике, слави роденден на истиот ден. Веќе неколку дена се шушка дека е подготвен подарок за одмазда. Како што пренесуваат светските медиуми, Шакира подготвува уште една одмазда за популарниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појави грозоморно видео на кое мајката на Пике ја напаѓа Шакира: Ја фатила за лицето, Пике се’ гледал!

На социјалните мрежи се појави видео кое открива колку биле лоши односите меѓу Шакира и мајката на Пике, Монсерат Бернабеу. Откако беше откриено дека Шакира на својот балкон чува кукла вештерка која покажува кон куќата на поранешната свекрва, многумина ја нападнаа велејќи дека не треба да ја вмешува мајката на …

Повеќе »

(ФОТО) САГАТА ПРОДОЛЖУВА – ПОРАНЕШНА СВЕКРВА ЗАСТАНАЛА НА СТРАНАТА НА ШАКИРА? Мајката на Пике избрала страна ВО ВОЈНАТА на бившите сопружници! Со ова му го гризнала срцето на синот!

Откако Шакира објави песна во која го прозва својот поранешен партнер Жерар Пике, нивните многубројни обожаватели се поделени во два табора – оној кој ја поддржува пејачката и оној кој го поддржува поранешниот фудбалер. Изненадувачки, мајката на Пике, Монсерат Бернабеу, се чини дека е на страната на нејзината поранешна снаа. …

Повеќе »

(ФОТО) ШАКИРА БРУТАЛНО ГО ПОТКАЧИЛА ПИКЕ: Се’ се тресе од нејзината објава! Во неколку реченици ја објаснила ЦЕЛАТА СИТУАЦИЈА, па ПОЕНТИРАЛА

Познатата пејачка Шакира и се обрати на јавноста на првиот ден од 2023 година и испрати, се чини, посилна порака од кога и да е откако се раздели од невенчаниот сопруг Жерар Пике. „Иако нашите рани се отворени во оваа нова година, времето лечи сè. Дури и ако некој нè …

Повеќе »

(ФОТО) Пријателите на Пике имале прекар за Шакира бидејќи била непријатна: „Не сакаше да му дава пари“

По веста дека Шакира и Пике раскинале, во јавноста почнаа да излегуваат се’ повеќе детали од нивниот приватен живот. Како што открија шпанските медиуми, пријателите на Пике смислиле необичен прекар за неговата сопруга. „Целата придружба на Пике ја нарекуваше Шакира „La Patrona“ (газдарица), бидејќи таа наводно немала многу добар однос …

Повеќе »