Tag Archives: татко

(ВИДЕО+ФОТО) Јордан Митев со нова емотивна песна за фановите – „Татко“ за искреност и емоции (приказна од животот)

Јордан Митев ја промовира својата нова песна „Татко“, која како и сите останати е негово комплетно авторско дело. Токму фактот што самиот е креатор на целиот негов авторски репертоар, Митев го издвојува од останатите фолк пејачи на домашната естрада. Песната е полна со искреност и емоции, бидејќи е создадена од …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГИЧНА СУДБИНА НА ЕДЕН САМОХРАН ТАТКО КОЈ САМО САКА ДА СЕ ГРИЖИ ЗА СВОЈОТ СИН – Љупче од Штип низ солзи: „Немам ниту за млеко, синот го хранам со вода и шеќер!“

Животот умее да биде суров, но за такви приказни најчесто веруваме дека се случуваат во некое друго место, држава, или ги гледаме во некој филм…Но, животот на Љупчо Смилев не е приказна од нечиј друг живот туку негова – реална, сурова…од нашето секидневие, тука покрај нас но кои, се чини, …

Повеќе »

(ФОТО) На популарниот пејач, Сергеј Четковиќ, посла мајка му и татко му му починал од корона:„Боли и боли и боли…“

Пејачот Сергеј Четковиќ неодамна ја загуби својата мајка Драгица, која почина од последиците од коронавирусот, а неговиот татко Слободан починал денес. Црногорскиот музичар со трогателни зборови се прости од своите родители на Инстаграм. “Колку и да се труди мажот да се спаси, колку и да е силен, не можете да …

Повеќе »

(ФОТО) Бившата девојка на тениската ѕвезда родила девојче:„Нема шанси заедно да го одгледуваме бебето!“

Поранешната девојка на германскиот тенисер Александар Зверев станала мајка на девојче. Манекенката Бренда Патеа се породила, но претходно изјави дека не доаѓа предвид да го воспитува детето со тенисер кого минатата година го обвини за физичко и психичко малтретирање. „На 11 март сме благословени со доаѓањето на Мајла“, напиша 27-годишната …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДНК тестот ја довел до морбидно сознание: Ги барала биолошките родители а потоа ја дознала СУРОВАТА ВИСТИНА!

Отсекогаш знаела дека е посвоена, но немала идеја дека наоѓањето на биолошките родители ќе открие една ужасна вистина. Кети Гиликрист, во 2017. година одлучила да направи домашен ДНК тест, со цел да ги најде своите роднини. Тоа и помогнало да дојде до братучетка Сузан Гилмор, која и помогнала да ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКА КОЈА ГИ ЗБЕСНЕЛА ЧЕСИТЕ: Полиција го соборила таткото на земја бидејќи немал МАСКА – детето плачело неутешно!

Полицијата во чешкиот град Ухерско Храдиште соборила човек на земја пред дете, според локалните медиуми, бидејќи тој не носел маска. Исто така, како што изјавиле, тој одбил да ги покаже документите, и се обидел да избега од полицијата. Чехот шетал со детето кога полицијата го опоменала бидејќи не ги почитувал …

Повеќе »

ИСКУСТВА – Правилото 3х3 кое ќе ви го спаси бракот!

Родителството ја менува секоја врска Откако минале цел месец испробувајќи го правилото 3х3, парот бил изненаден од тоа колку им се смениле животите, а исто така тврдат дека незадоволството што полека го уништувало нивниот брак исчезнало. Родителството ја менува секоја врска. Времето кое обично го поминувате заедно се претвора во …

Повеќе »

Исповед на татко чија ќерка го посетувала училиштето каде биле злоставувани ученичките: „Да слушнав дека го допрел моето дете, ќе го најдев пред полицијата“

„Станав тој ден и видов порака на телефон, нешто како ‘Тато, ќе читаш за Мики, не грижи се, не ми е важно, во ред е’. Никогаш не ми падна на памет за што станува збор“, вели таткото на една од девојките што ја посетувала познатата школа за глума „Работа на …

Повеќе »

(ФОТО) Убавата Хурем се породила, го открила името на бебето а се шушка дека татко на девојчето е познат ТУРСКИ ГЛУМЕЦ!

Славната актерка се прослави со улогата на султанија во серијата „Сулејман Величествениот“. На 8. јануари, Меријем Узерли роди ќерка на која и го даде името – Лили Кои. Таа објави слика на својот Инстаграм профил и во описот напиша: „Мојата најмила Лили Кои … Лара Јемима, тато и јас сме …

Повеќе »