Tag Archives: брза помош

(ВИДЕО+ФОТО) СМЕШНО А ТАЖНО – Паднал од балконот додека мајката и братот ги гаѓал со тенџериња: Завршил во болница!

Тургај Е. (33) од Истанбул е повреден откако паднал од балконот за време на расправија со членовите на семејството, пишува Хабертурк . Додека неговиот брат и мајка излегле надвор од зградата, тој се расправал со нив од балконот и почна по нив да фрла мебел. Во еден момент Тургај Е. …

Повеќе »

Легендарниот тв водител Лери Кинг имал инфаркт: Благодарение на брзата помош завршил на операција!

Легендарниот американски водител, кој воведе нови смерници во телевизиското новинарство особено во директните средби со соговорниците, Лери Кинг (85) поради проблеми со срцето бил сместен во болница. Како што се наведува Кинг доживеал инфаркт. „Беше дома и се подготвуваше да оди во болница, но доби срцев удар. Брзата помош го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се намерил на погрешна трудница: Завршил во болница – Не ни сонувал на што е подготвена жената!

Еден крадец помислил дека бремена жена ќе биде лесна мета за кражба, меѓутоа не ни сонувал дека налетал на погрешна дама! Кога Американката Кристин Брасвил излегла од трговскиот центар и тргнала кон своето возило ја поздравил странец кој минувал кон нејзиниот „теренец“. Меѓутоа, само неколку секунди подоцна момчето и ја …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка пронашла метал во витамините на својата ќерка и испратила предупредување до родителите!

Родителите чии деца се често болни од очај посегнуваат по разни витамини за деца за да го зајакнат нивниот имунитет. По правило, станува збор за сигурни додатоци на исхраната, меѓутоа, една мајка во Америка во нив нашла лушпи од метал поради што девојчето завршило на испитување во болница. „Во пакувањето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Не сообраќајна – Ние немаме човечка култура!

Срамно е тоа што се случува по скопските улици… Не е во ред да се говори дека има многу „дојденци“ бидејќи кога станува збор за сообраќајната култура неа или ја имаш или ја немаш. Се испостави дека возачите во Скопје, па и оние од ЈСП имаат се’ освен човечка култура. …

Повеќе »

(ФОТО) На Сергеј Трифуновиќ му се слошило на претстава и е итно префрлен во болница

Сергеј Трифуновиќ откако му се слошило среде претстава завршил во болница, јавуваат српските медиуми. Глумецот требало да ја игра претставата „Воз“ во Нови Сад, но после само пет минути претставата била прекината и глумецот го повлекле од сцената. Трифуновиќ, се наведува, ја замолил публиката за разбирање и ја откажал претставата, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Извадила копија од оружје: Полицајци ја убиле ѕвездата на ТВ-серијата „Брза помош“

Ванеса е позната по нејзината улога како медицинска сестра во серијата „Брза помош“. Неодамна го критикувала Џорџ Клуни и рекла дека тој е виновен за нејзината лоша кариера … Калифорниската полиција ја убила ѕвездата на телевизиската серија, Ванеса Маркес (49) откако актерката се заканила со пиштол. Инцидентот се случил откако …

Повеќе »

(ФОТО) Џорџ Клуни со порака за жените со вишок килограми!

Не е потребно да се зборува за количеството на „мангуплак“ на Џорџ Клуни. Типовите како него се толку ретки така што скоро секоја неговата реченица може да се стави во книги за бонтон, а потоа тие исти книги да се читаат пред спиење. Тогаш можеби овој свет ќе биде подобро …

Повеќе »

(ВИДЕО) Возило со болно дете се пробива низ Клиничкиот центар:Никој и’ не помислува да направи место – побитен е личниот луксуз и себичност!

Треба ли коментар за секојдневните случки – возило од Брза помош (во овој случај со болно дете) не може да се пробие до амбуланта во Клинички центар од паркирани возила и други кои не сакаат да направат место… „Зошто ни е живот и држава и ЕУ и НАТО, да ви …

Повеќе »