Tag Archives: брза помош

(ФОТО) Шок на концерт: Крис Реа паднал на бината и почнал да се тресе!

Легендарниот пејач се тетеравел на бината среде концерт во Оксфорд и паднал. Брзата помош го однела додека фановите гледале со неверица. Минатата година преживеал мозочен удар… Tweets by Matty_Boy_89 Само почнал неконтролирано да се движи наназад и одеднаш паднал со микрофонот во рака, напишал на Твитер еден од обожавателите на …

Повеќе »

(ФОТО) Жестока расправија на Партизанска – маж нападнал момче на мотор и  го повредил

 Расправија на пешачки премин на булеварот „Партизански одреди“ кај Архитектонскиот факултет резултирала со повикување Брза помош. Како што пренесува порталот Либертас според изјавите на очевидците, повозрасниот маж го нападнал момчето на мотор и го турнал, по што момчето се здобило со повреда на рамото. Со возило на Брза помош веднаш …

Повеќе »