НАЈНОВО

(ВИДЕО) Сопругот на Тајчи ја загубил битката: „Повеќе не чувствуваш голема болка, сега си навистина слободен!“

Метју Камерон, сопругот на легендарната Тајчи, ја загубил битката со свирепата болест. Метју се борел со непушачки карцином на плуќата, а починал во 47. година. Тајчи по тој повод се огласила на социјалната мрежа Фејсбук: „Повеќе не си во болки. Повеќе не си врзан за човечките ограничувања. Сега си навистина …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Брачни проблеми на турскиот убавец: Првите месеци во бракот донеле и големи кавги!

Иако во брак се само неколку месеци, славниот турски убавец Бурак Оџивит, веќе се соочува со големи проблеми. Love is all 💗 @evcenf @burakozcivit #karasevdadizi #kemalsoydere #neslihan #karasevda #love #seni #çok #seviyorum #follow4follow #followforfollow #like4like #likeforlike #nesbur #neskad #neslihanatagüldoğulu #kemalnihan #nihkem #burak #buraközçivit #nihkemiçinmutlusonistiyoruz #nihkemask #mylove #myqueen #Neslions #begen #takip …

Повеќе »

(ВИДЕО) Време е за спектакл: Хју Џекмен е најголемиот шоумен

„Секој од нас е посебен и никој не е ист како некој друг“ рекол П.Т. Барнум, а оваа година тие зборови би можеле да се покажат како вистинити. Ни доаѓа магија Режисерот Михаел Грејси ни го донесува музичкиот спектакл во кој главната улога ја толкува Хју Џекмен, на сите попознат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Невидлив градник прави чудо за деколтето – градите се совршени

Дечки и девојки, кога наредниот пат на улица ќе видите совршени гради застанете и размислете – дали се навистина совршени или така изгледаат благодарение на совршениот градник кој не го гледате? Овој модел на градник, т.н. невидлив грдник, е многу популарен меѓу богатите и славни жени. Благодарение на него градите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наскоро најaмбициозната серија во македонската продукција – „Македонија“

Според најавите наскоро на една од македонските ТВ куќи ќе почне со емитување нова телевизиска серија. Станува збор за ТВ серијата „Македонија“, која според промотивното видео кое беше објавено на јутуб, има историска тематика но во исто време се испреплетува со настани од современото живеење. Инаку на оваа серија се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Директно на МТВ: „МАРС 2017“ – Парада на македонската поп естрада

Вечерва, вторник, 14 ноември во МОБ во Скопје ќе се одржи јубилејното, 10.тто издание на МАРС – Македонскиот радиски фестивал 2017, манифестација која цела деценија ги вреднува и наградува најпопуларните македонски поп хитови во тековната година преку таканаречената радиоселекција, која ја вршат над 30. национални, регионални и локални радиостаници во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Обдукцијата потврдила: Брацо веќе лежел на улицата кога преку него минал Тони Цетински, но се анализират и’ камерите

Пејачот со предното лево тркало преминал преку надлактицата на Брацо и му предизвикал подливи, кои, наводно сами по себе не биле смртоносни. Пулското обвинителство со соопштение потсетило дека извештајот за несреќата е таен… Ибрахим Кевлјанин (62) попознат како Брацо веќе лежел на Пуста улица во Ровињ кога на него со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мистеријата на совршените округли камења на рускиот остров на Арктик

Далеку на смрзнатиот и напуштен дел на нашата планета се кријат бројни тајни. Само храбрите одлучуваат да одат таму и можеби затоа само најхрабрите откриваат и’ интересни работи. На ладниот Арктик, на рускиот остров Чамп во архипелагот Земја на Фрањо Јосиф група истражувачи пронашле десетина мисериозни камења во облик на …

Повеќе »

(ФОТО) „MTV EMA” награди: Шон Мендес ѕвезда на вечерта, а Тејлор Свифт губитничка

Тејлор Свифт била номинирана во најмногу категории, но не освоила нитуедна . На доделувањата на “MTV” наградите во Лондон не се ниту појавила. Шон Мендес добил три статуетки. Апсолутен победник на „MTV EMA” наградите е 19-годишниот Канаѓанец Шон Мендес, кој победил во три категории – за најдобар изведувач, за најстрастни …

Повеќе »