НАЈНОВО

(ФОТО) На ултразвук го видела своето бебе и доживела шок: Пријателите ја молат да абортира!

Кога идните мајки ќе одат на ултразвук за да го видат детето кое ќе го родат, повеќето се радуваат и сликата од ултразвук ја покажуваат на сите. Трудниците се восхитуваат на изгледот на своето бебе, споредуваат чиј нос има и на кого личи. Но, во таква ситуација се нашла и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Само децата можат да направат вакви „фаци“

Се труделе да останат „кул“, но не успеале… Дечињата се најсмешни кога се трудат да не бидат смешни. И токму тогаш се во состојба да ги насмеат сите околу себе. Ако денес ви треба причина природно да се насмеете, нема подобра од галеријата супер смешни,забавни деца кои се труделе да …

Повеќе »

Од вечерва зимско сметање на времето!

Не заборавајте да ги поместите стрелките на часовникот… Ноќта меѓу сабота и недела, односно меѓу 28. и 29. октомври почнува зимското сметање на времето со што стрелките на часовникот ќе се поместат за еден час назад. Тоа значи дека во 3 часот ноќта стрелките на часовникот треба да се вратат …

Повеќе »

Ексградоначалникот на Вевчани си ја зел фотелјата, општината добила нова од донација

Поранешниот градоначалник на Вевчани, Цветомир Угриноски, при неговото заминување од општината со себе си ја понел и фотелјата, објави на својот фејсбук-профил новиот градоначалник Сашо Јанкоски. Но, како што објави Јанкоски, општината добила донација нова градоначалничка фотелја.

Повеќе »

(ВИДЕО) Уште три дена до стартот:Конфликти и интриги на новинарските пера во „Инсајдер“

Меѓу колегијални конфликти, финансиски проблеми, политика, борба за опстанок на печатот, муабети зад завесата, интриги, афери во новинарска куќа. Ова е приказната на серијата „Инсајдер“, која почнува да се емитува од понеделник од 20.40 часот на „Телма“. Од претпремиерата на првата епизода на #Инсајдер Posted by Инсајдер on Donnerstag, 26. …

Повеќе »

„Суперхикс“ ја промовираше својата прва плоча

Вчера напладне „Суперхикс“ го промовира албумот Underground Evergreens, но во вид на винил плоча. Албумот пред половина година беше објавен на цеде, а сега доби ново винилно издание. „Суперхикс“ досега има пет студиски албуми, еден албум со најголеми хитови и еден снимен во живо, но ова е нивна прва плоча. …

Повеќе »

Состојбата на Синан Сакиќ се подобрила – почнал да оди!

Познатиот српски пејач повеќе не е во критична состојба. Неговата сопруга Сабина Сакиќ, не го напушта ниту на момент, а на социјалните мрежи често објавува статуси врзани за неговата состојба. Фолк пејачот од минатата недела се бори за живот а неговата сопруга Сабина на неговите обожаватели им рекла да се …

Повеќе »

(ФОТО) Претседателите на САД се исто така сексуални предатори:„Буш (93) ме фаќаше а неговата сопруга само рече „не повторно“

Можеби и’ ја заборавивме епизодата на Бил Клинтон со Моника Левински, но затоа се појави нова сторија за еден од претседателите Буш… Пред четири години Хедер Линд позирала со бившиот претседател и раскажала дека за време на фотографирањето ја фатил за задникот додека неговата сопруга Барбара Буш била оддалечена нешто …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жаре и „Еден на Еден“ се селат на „Канал 5“

За „Еден на Еден“ нов термин и нова телевизија. Најгледаното ток-шоу од оваа недела се сели на „Канал 5“ телевизија. Емисијата ќе се емитува секоја недела во 18:50 часот. Долгоочекуваната епизода со „Фамилијата Марковски“ и гостувањето на Силвија, Тамара, Владимир и Петар, ќе ја гледаме оваа недела, 29. октомври, во …

Повеќе »