НАЈНОВО

(УРНЕБЕСНО ВИДЕО) „Салон хармони“: Прилепчани на гости!

Помладите сигурно не знаат за едни убави времиња кога македонските глумци играа во хумористични серии. Една од нив беше „Салон Хармони“… Видеото е дел од една од епизодите на легендарната ТВ серија “Салон Хармони”, која во неколку наврати се емитуваше на “Македонската радио телевизија”. Секако, главна улога во епизодата имаше …

Повеќе »

(ФОТО) Нова серија – старо лице: Али Неџет од „Јазол“ приватно – тазе женет,екс-кошаркар и модел!

Есента е секогаш период кога на тв екраните стартуваат нови проекти, но најчесто тоа се серии…од турско производство… Деновиве на телевизија Сител започна да се емитува новата турска серија насловена „Јазол“, која уште од самиот старт поради драматичните сцени ги освои симпатиите на публиката. Главната улога ја има актерот Ибрахим …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Велевска се подновила со автомобил од 100.000 евра!?

Додека едни се жалат дека македонската естрада замира, други молчат и си „бркаат работа“. Една од нив е Елена Велевска која воведе некои нови правила меѓу колешките… Факт е дека познатата Елена Велевска е една од најплатените и најбараните пејачки кај нас и воопшто не е случајно што таа секогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Не е Бог, но и понатаму е опасен: После Тор станал командос

Она што гледачите ќе ги привлече во филмот „12 strong“ е дека во главната улога се нашол Крис Хемсфорт, кој ја презел улогата на капетанот Мич Нелсон, водач на првата американска единица во Авганистан. Бидејќи 2017. година полека, но сигурно ни се приближува кон крајот, така почнуваат да ни се …

Повеќе »

(ФОТО) Колин Руни:„Не сум глупава што сакам да успее нешто во што верувам!“

Септемвриските „ѓаволштини“ на Вејн Руни придонесоа неговата бремена сопруга, која го чека нивното четврто дете, едно време да го напушти славниот фудбалер…Но, Колин Руни решила со објава на својот Фејсбук профил да открие што навистина планира со бракот… Колин Руни е категорична дека сака да го спаси бракот и вина …

Повеќе »

(ВИДЕО) Браво: Тијана и се спротивставила на Александра Радовиќ и ги замолчала сите во студиото!

Вчерашната емисија „Твоето лице звучи познато“ останала во сенка на кавгата помеѓу Александра Радовиќ (жири) и Тијана Дапчевиќ. Тијана ја имитирала Тејлор Свифт, а Александра повторно почнала со својот коментар дека Тејлор е просечна, на што Тијана и кажала: „Не треба да заборавиме дека Тејлор Свифт моментално е најпопуларна пејачка …

Повеќе »

(ФОТО) Објавиле свршувачка: Принцот Хари и Меган Маркле ќе се венчаат

Вилијам, сопругата, се шушка, ја запросил со прстен од починатата мајка, принцезата Диана. Инаку,прстенот со сафир бил всушност споменот на Хари на починатата мајка, а тој му дозволил на братот да го искористи за свршувачка Prince Harry and Ms. Meghan Markle will appear for a photo call at Kensington Palace …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јужноафриканка е нова Мис Универс!

Мис Универс е Деми-Леи Нел-Петерс од Јужнофриканска Република. Убавата 22. годишна девојка со диплома од економија е крунисана во Театарот „Аксис“ во склоп на казиното „Планет Холивуд“ во Лас Вегас. Прва придружничка е Мис Колумбија, Лаура Гонзалес, а втора е Мис на Јамајка, Двине Бенет. Congratulations to Demi-Leigh Nel-Peters, the …

Повеќе »

(ФОТО) Приказна која го расплака светот:Емотивни пораки со цвеќе за роденден од починатиот татко…

„Откако мојот татко почина, го мразев својот роденден затоа што тој секогаш го правеше да биде посебен. Посебно ми беше страв поради мојот 21.ви роденден, затоа што знаев дека е последна година…“ Емотивната објава на девојката која го добила последното цвеќе од нејзиниот починат татко го обиколи целиот свет. Имено, …

Повеќе »