НАЈНОВО

(ВИДЕО) Вечерта пред смртта Тоше Проески го дал последното интервју,а тоа што го кажал многумина го памтат и денес

На 16.октомври 2007. година во тешка сообраќајна несреќа кај Нова Градишка животот го загуби македонскиот славеј Тоше Проески… Ниту десет години после трагичното загинување харизматичниот музичар не е заборавен, а илјадници луѓе и денес тагуваат по него, како и првиот ден. Ноќта порано, 15. октомври, само неколку часа пред да …

Повеќе »

(ФОТО) Десет најзгодни актери од турските серии

Актерите од турските серии не се популарни само во својата земја туку и ширум светот, па така и кај нас. Жените не остануваат рамнодушни на нивниот продорен поглед, на темниот тен и на мускулестите тела. И’ иако Турција е земја со многу згодни актери, ова се десетте најзгодни. 10. Арас …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дорис Драговиќ пред 34. години во бикини била вистинска „бомба“

Оние кои биле на еден од концертите кои Дорис Драговиќ деновиве ги имаше во салата „Лисински“ во Загреб биле воодушевени со нејзиниот настап, што и не чуди со оглед на тоа дека Дорис ја носи титулата на најдобар глас на Медитеранот, а на Евросонг го освоила четвртото место… Дорис Драговиќ …

Повеќе »

(ФОТО) Ја осудиле поради дебелината: Славната пејачка не им робува на трендовите, а сите зборуваат за нејзините килограми

Ријана не им робува на трендовите кога станува збор за фит фигура. Та последните месеци „ставила“ неколку килограми отповеќе,но приказните за дебелината ниту малку не ја вознемируваат. Пејачката од Барбадос ја фотографирал папарацо, како го напушта својот апартман во Њујорк. На себе имала црни чизми со бел детал на врвот, …

Повеќе »

(ФОТО) Сите „промени“ на Северина: Што е природно а што дело на „пластичарите“?

  Никогаш не говорела за своите пластични операции . Признала дека го оперирала носот, како што таа вели, поради девијации на септумот, но никогаш не признала дека ги зголемила градите… Во 1990. година Зринко Тутиќ „намирисал“ дека Северина би можела да стане нова ѕвезда, на Загрепскиот фестивал победила со песната …

Повеќе »

(ФОТО) Беше најубава актерка, а сега изгледа страшно поради опасното заболување

Шеесетгодишната актерка Мелани Грифит неодамна се појави на улиците на Лос Ангелес, а присутните веднаш забележаа дека актерката повторно се соочува со истиот проблем со кој се избори во 2009. година. Имено, актерката таа година го победи ракот на кожа што и’ се појави на лицето, под десното око, а …

Повеќе »

(ФОТО) Бремената Наташа Беквалац со новата фотографија повторно го разбранува интернет

Новосадската барбика Наташа Беквалац за неколку месеци ќе стане мајка по втор пат. Ната е во четвртиот месец од бременоста, а своите обожаватели секојдневно ги изненадува со фотографии од разни снимања. Таа се уште работи со полна пареа, а на своите обожаватели на Инстаграм им откри дека подготвува нешто ново. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појавило нецензурирано видео од Северна Кореја: Погледнете пред да биде отстрането!

Забележано со скриена камера… Нецензурираните снимки од Северна Кореја се многу ретки. Благодарение на храброста на еден човек се појавиле снимки од исклучително затворениот свет и на светот непознатата земја со сцени кои го прикажуваат животот на Севернокорејанците. Овој таинствен човек успеал со камера, по пат по кој се движел …

Повеќе »

Ангелина Џоли на премиера пристигнала покриена со „ќебе“

Глумицата облекла елегантен фустан и потоа потполно го покрила… Скоро една година по раскинувањето со Бред Пит, Ангелина Џоли изгледа подобро од било кога. Славната глумица се’ почесто се појавува во јавност и повторно го привлекува вниманието со своите гламурозни аутфити.Но, на премиерата на својот нов филм во Лос Ангелес, …

Повеќе »