НАЈНОВО

Браво за Магдалена Алексовска: Ќе пее во „Карнеги хол“ во Њујорк

Младата пејачка Магдалена Алексовска на 6. јуни ќе настапи во „Карнеги хол“ во Њујорк. Таа во 2015. година беше претставник на Македонија на „Јуниор Евровизија“, кога ја испеа песната „Плетенка“. За настапот Магдалена се пријавила преку онлајн аудиција која е отворена во цел свет. На аудицијата годишно се пријавуваат 15.000 …

Повеќе »

Нема државни пари за лични кариери:Стоп од Министерството на култура за 36.000 илјади евра за Ристо Бомбата,27.000 евра за Дарио, Принц, Али Бајрам…

По објавувањето на листата од страна на Македонската радио-телевизија за субвенционирани песни според која Ристо Бомбата ќе земе 36.000 евра, а по 9.000 евра ќе земат Дарио, Али Бајрам и Принц, имало реакција од Министерството за култура. Министерството за култура одамна најави дека ќе се укинува Законот за поддршка на …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Холивудските убавици блеснале на престижното доделувње награди – Critic’s Choice

Изданија од црвениот тепих на наградата Critic’s Choice (Избор на критиката)… Златните глобуси се зад нас, а филмските награди Critic’s Choice биле нова пригода за покажување на славните на црвениот тепих. И’, додека доделувањето на Златни глобуси го одбележале изданијата во црно, на холивудските убавици,наградите Critic’s Choice ќе останат забележани …

Повеќе »

(ФОТО) Со најновата фотографија во минијатурно бикини Софија Вергара сите ги оставила без зборови

Со сопругот Џо Манганиело, колумбиската убавица ужива на островот Ла Палма. А, дека одморот и тоа како и годи, покажала со фотографија на која позира во бикини со принт на леопард. Ниту уживањето во тамошните деликатеси не и наштетило на нејзината совршена линија… Со објавувањето на последната фотографија на Инстаграм …

Повеќе »

(ФОТО) Сашко Коцев објави уникатна фотографија со ќеркичката: Генијално!

Оригинален и духовит – е наједноставниот опис на актерот Сашко Коцев. Како што ориганално ги избира своите теми за „изјави“ и претстави, така и во приватниот живот е единствен. И додека младите родители се определуваат за скриени фотки од своите наследници, Сашко повторно на оригинален начин ја покажа својата ќеркичка…Јоана… …

Повеќе »

(ФОТО) Од овој свет заминува без жалење:„Ја мразам ова епоха, ми се повраќа од неа!“

Ален Делон дал интервју кое многумина растажило… Еден од најславните француски глумци, Ален Делон, во интервјуто дадено на францускиот магазин Paris Match, дадено по повод 60. години кариера, тврди дека од овој свет ќе си замине „без жалење“. „Животот повеќе не ми донесува којзнае што. Се’ доживеав, се’ видов. Но, …

Повеќе »

Колку чини песна во Македонија: Дарио и Принц ќе добијат по 9.000 евра – музички субвенции

И покрај незадоволството и критиките од публиката, но и но и кај повеќето автори, пејачи и продуценти кои најмногу реагираа на начинот на кој се одбира комисијата која одлучува за субвенционираните песни продолжува „наградувањето“ песни кои никој не ги слуша… Пред неполни два месеца од Министерството за култура најавија дека …

Повеќе »

(ФОТО) Рики Мартин се оженил:„Тој е мој сопруг, мој маж“

Една година после свршувачката Рики Мартин застанал на „лудиот камен“. Латино заводникот на својот партнер Жван Јосеф, му го изговорил судбоносното „Да“. Иако пејачот летоска најавувал дека нивната свадба ќе се случи во Порторико и дека го чека голема и тешка организција се чини дека се откажал од сето тоа, …

Повеќе »

(ФОТО) Момче секој ден гледало вежби а потоа сопственикот го изненадил

Дванаесет годишно момче секој ден тажно гедало во прозорецот од теретаната додека со себе носел прибор за чистење чевли. Фотографијата стасала и до самиот сопственик на теретаната кој му дал доживотно членство. Сириското момче, 12. годишниот Мухамед Халит дошол од со војна зафатената Сирија, во Турција каде за живот заработува …

Повеќе »