НАЈНОВО

(ГАЛЕРИЈА) Концерт на „Меморија“: Неуништливите јунаци на македонската поп-рок музика блеснаа во ново светло!

Враќање како да беа вчера а не пред децении – би бил кус епилог од тоа што дечките од „Меморија“ и го преиредија на публиката на нивниот „повратнички“ концерт и уште еднаш покажаа дека времето никако не коже да ги уништи вистинските вредности…А, „Меморија“ е вредност. Не е тешко да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дедо Мраз дојде во Лапонија:„Небото ги менуваше боите а потоа одеднаш се слушна – бум!“

Атле Стаалесен, новинар на весникот „Barents Observer“, во Лапонија, регионот на Дедо Мраз, сведочел на необична појава. Тој тврди дека видел огромна огнене топка, која е најверојатно метеор… „Возејќи се во темница не гледавме многу пред нас, само колку да можеме да возиме“ ја започнува својата приказна Атле Стаалесен, кој …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка „лавица“ втрчала во огнена стихија да си ја спаси ќерката!

Откако во својата куќа забележала огин и густ дим, Ангел прво ги извадила двете малечки деца па се вратила по ќерката. Завршила во болница со изгореници од трет степен Кога ги отворила очите, после сонот, Ангел Фиорини, мајка на три деца, забележала дека не може нормално да дише. Не минало …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Избрана нова „Мис на свет“: Индијката однела победа и ја освоила шестата титула за својата земја!

На 67. по ред избор за „Мис на свет“ победата ја однела Индијката, Мануша Чилар, и на својата земја и ја донела шестата титула на најубава девојка во светот. …And that was the Historic Moment😍Indian Beauty does it again… #MissWorld2017 #ManushiChillar ❤ pic.twitter.com/yTWOGKl3xn — India Forums (@indiaforums) November 19, 2017 …

Повеќе »

(ФОТО) Познато е дека Мики Рурк имал премногу операции, но неговиот нов изглед е ужасен!

Мики Рурк е жив доказ што се случува кога некој не знае да запре на време со пластичната хирургија. Неодамна бил на петтата операција на носот, а поради константното чепкање по своето лице 65. годишниот глумец денес не личи на секс симболот по кого жените, прд неколку децении, лудувале.   …

Повеќе »

(ФОТО) Зорица Заева со нов имиџ ала Дадар!

Познатиот шминкер Александар Дадар ја нашминкал сопругата на премиерот Зоран Заев. Стилистот се пофалил на својот фејсбук профил, но фотографијата е и на нејзиниот профил. Фотографијата предизвика големо внимание на социјалните мрежи, а впечаток оставија многуте лајкови и позитивни коментари и’ за Заева и за Дадар. Но и познатиот шминкер …

Повеќе »

(ВИДЕО+18) Џони Деп и Мерилин Менсон снимиле видео клип со оргии со напола помлади манекенки!

Џони Деп и Мерилин Менсон се долгогодишни пријатели, но ретко кој очекувал дека ќе снимат видео полн со сцени од оргии. Станува збор за спотот за новата песна „Kill4Me” на Менсон во кој главната улога ја носи Џони Деп окружен со разголени, многу помлади манекенки. Сценариото за видеото го осмислил …

Повеќе »

После повеќе од две децении Џорџ Клуни се враќа на ТВ сериите

Насловот на книгата стана референца за апсурдните парадокси на бирократијата и неспособноста на поединецот да се избори со државниот систем… Дваесет години по напуштањето на „E.R“, серијата која го направи голема ѕвезда, американскиот актер Џорџ Клуни се враќа на телевизијата. Тој ќе снима мини серијал, по романот на Џозеф Хелер …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Денот кога авион удрил во Емпаер Стејт Билдинг: Чудесна приказна за жената која преживеала пад од 75. спрат

Оваа неверојатна жена ја победила и самата гравитација кога преживеала пад од 75. спрат, заробена во лифт. Лифтот бил ноќен кошмар на голем број луѓе, но понекогаш кошмарите стануваат вистинско чудо. Пример за тоа е Бети Лу Оливер која успеала да ја измами смртта и да преживее катастрофа каква е …

Повеќе »