НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) Промотивни концерти на Каролина со новиот албум „Извор“ во МОБ!

После блескавиот концертен маратон од пред четири години, Каролина и нејзиниот бенд повторно се враќаат во Македонската Опера и Балет, со четири последователни концерти, на 23, 24, 25 и 26-ти февруари. На концертите публиката за прв пат ќе има можност да ги чуе во живо сите нови песни од долгоочекуваниот …

Повеќе »

(ФОТО) Елен Помпео во „Вовед во анатомија“ ќе заработува по 20. милиони долари за сезона:„Не сум алчна…“

„Сакав поголема моќ и чувство на сопственост над серијата. Кога корпорацијата Дизни заработи три милијарди долари на нешто од што си ти дел почнуваш да веруваш дека и ти заслужуваш ’парче’од колачот“ вели глумицата Елен Помпео. „Конечно станувам рамноправна на машките колеги. Знам дека ќе заработам големи пари, но телевизиските …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ја бакнува со отворена уста“: Американците ги вознемирил бакнеж на Доналд и Иванка – снимката открива што се случило!

За односот на Доналд Трамп и неговата ќерка и советничка Иванка веќе се напишани бројни статии. Иако американскиот претседател и неговата ќерка се трудат да остават впечаток дека се обичен татко и ќерка, изјавите кои тој порано ги давал, како оние дека најмила заедничка работа им е сексот и дека …

Повеќе »

Се однесувале како Меланија да не е важна, но таа е онаа која последна се смее!

Една година откако американскиот претседател Доналд Трамп влегол во Белата куќа, најпопуларна во кланот на Трамп, според анкетата објавена во петокот е првата дама Меланија… Таа е попопуларна од својот сопруг, а и неговата ќерка Иванка. Според анкетата, 48. отсто испитаници позитивно ја гледаат Меланија Трамп, додека 33. отсто не …

Повеќе »

(ФОТО) Не се откажувале: Славни парови на кои сурогат мајки  им родиле деца

Имале се’ што можеле да замислат, но многу од овие ѕвезди со години чекале да им се оствари една од најголемите животни желби – да станат родители. Имале проблеми со плодност и мака мачеле со зачнувањето па многумина се одлучувале на вештачко оплодување или на опцијата кој е се’ почеста, …

Повеќе »

(ФОТО) Ким Катрал: Софија Вергара може да ме замени во „Сексот и градот“

Глумицата тврди дека не го запира снимањето на филмот кое требало да започне во септември минатата година. Катрал сака да прави работи кои ја усреќуваат, а истакнува дека улогата на Саманта Џонс не е една од нив… „Таа е една од многуте фантастични глумици која би можел ликот на Саманта …

Повеќе »

(ФОТО) Принцезата на новото доба повторно ги „крши“ кралските правила: Меган се фотографирала со фанови и потпишувала автограми

Американската глумица која наскоро ќе стане војвотка не сака да се откаже од својот лежерен американски стил. Иако протоколот налага членките на кралското семејство на службените случувања да се појавуваат во фустани или здолништа со шешир, Меган Маркле (36) во посетата на Кардиф, со свршеникот принцот Хари (33), дошла во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Позната актерка објавила фотографија која била протолкувана како бременост, но вистината е многу сурова…

Американската актерка Моника Потер, ѕвезда на „Родитество“, објавила фотографија која многумина ја протолкувале како соопштение дека е бремена и ќе роди четврто дете… Christmas at the Potter house can get a little silly 😂 but we have so much fun. We’ll practice to get it right for next year. Merry …

Повеќе »

(ФОТО) И’ Зоран Заев скокнал во Охридско езеро за Водици

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев вчера бил фотографиран како се капе во осветените води во Охридското езеро. Може да се забележи како премиерот ужива со неколку блиски негови соработници и пријатели, меѓу кои и Даме Ложанкоски, човекот која ја направи фотографијата. Ложанкоски е поранешен претседател на ОО на СДСМ …

Повеќе »