НАЈНОВО

(ФОТО) Се вратила во голем стил: Амал Клуни воодушевила во ретро креација!

Амал добила шанса прва да носи модел од најновата колекција на позната креторка. Ексклузивност која им е овозможена на малкумина избрани! После една малку подолга деловна, јавна пауза, убавата Амал се вратила на своите обврски – секако во голем стил. На јавна расправа, одржана во петокот во градот Сан Хозе …

Повеќе »

Умрел британскиот режисер Луис Гилбетт, автор на три филма за Бонд

Трите филмови на Гилберт се „Шпионот кој ме сакаше“, „Само два пати се живее“ и „Операција вселена“. Во текот на долгата кариера добил многу награди и бил номинран за неколку Оскари за филмот „Алфи“. Британскиот режисер Луис Гилберт, во чиј опус се и три филмови за Џејмс Бонд умрел на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се појавил трејлер за филм за „Пријатели“: Мет ЛеБланк го коментирал повторното собирање

Откако на интернет се појавил лажен трејлер за филм за „Пријатели“, бившата ѕвезда Мет ЛеБланк открил дека тоа нема никогаш да се случи. 50. годишниот водител на „The Top Gear“ во радио интервју на фановите кои сеуште го сакаат омилениот ситком им ги урнал сите надежи, велејќи “оставете ги работите …

Повеќе »

(ФОТО) Ким Кардашијан го покажала и третото дете: “Многу ме измачува тоа што не ја носев јас девет месеци”

Ким своето трето дете го доби по пат на сурогат мајка, поради компликациите во првите две бремености, па одлучила да ангажира жена која ќе го носи 9 месеци нивното бебе. Она што во текот на целата бременост беше контроверзно и сите сакаа да знаат – која беше сурогат мајката? Познатата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Доделени наградите на „Берлинале“: Златна мечка за „Touch Me Not“

Романската режисерка Адина Пинтилие триумфираше на Берлинале со својот филм “Touch Me Not”, приказна за жена која води битка со интимноста и учи како да живее удобно во своето тело. “Touch Me Not” доби Златна мечка, додека Вес Андерсон се закити со Сребрена мечка за анимираниот филм “Isle of Dogs”. …

Повеќе »

(ФОТО) Хедер Локлир завршила во затвор: Ѕвездата на „Династија“ нападнала полицајци!

Ѕвездата на Тв серите „Династија“ и „Мелороуз Плејс“, 56. годишната Хедер Локлир е уапсена поради семејно насилство и напад на полицаец. Според медиумските написи полицајците биле повикани во неделата навечер во калифорнискиот дом на глумицата Хедер Локлир откако нејзиниот брат, влегувајќи во домот, ја затекнал сестра си во физичка пресметка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Позната шминкерка покажала трикови за дневна шминка: Сопругата на Џејсон Стетам изгледа како богинка!

Познатата шминкерка на славните. Лиза Олриџ имала чест на својот „јутјуб канал“да го угости супермоделот Роузи Хантингтон – Вајти… Еден од најпознатите модели на светот и сопруга на најпопуларниот акционен јунак, Џејсон Стетам, послужила како модел на шминкерката на славните, Лиза Елриџ, да демонстрира неколку трикови во шминкањето. Тие се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Меланија Трамп конечно проговорила: Пленела во белиот фустан!

Првата дама, Меланија Трамп после неколку месеци одлучила да и се обрати на јавноста. А, имала и добра причина. Имено, првата дама им дала поддршка на младите кои направиле движење кое се бави со контрола на оружјето во Америка… Во нејзиното прво јавно обраќање, после неколку месеци, најмногу поради откривање …

Повеќе »

Недела навечер на Сител:Пренос од годинешното доделување на наградите Оскар – „The Shape of Water“ со вкупно 13 номинации

Во недела се одржува годинешното 90. доделување на наградите Оскар, а подолу можете да ги видите номинциите… Како главен фаворит на манифестацијата годинава се наметнува драмата „The Shape of Water“ на Гиљермо дел Торо со рекордни 13 номинации. Во категоријата за најдобар филм за престижното признание ќе се натпреваруваат девет …

Повеќе »