НАЈНОВО

(ФОТО) Водителка родила во живо во утринска емисија

Кесиди Проктор, водителка на радиската емисија „Spencer’s Neighbourhood” одлучила да роди во текот на емисијата за со слушателите подели несекојдневно искуство. Водителката од Сент Луис, во американската држава Мисури, добила болки, додека ја водела емисијата, две недели пред предвидениот рок. Иако и бил потребен царски рез, била одлучна во намерата …

Повеќе »

Каролина Гочева со фантастичен настап синоќа во МОБ ја освои македонската публика

Каролина Гочева, синоќа, имаше фантастичен настап  на нејзиниот прв концерт во Македонската опера и балет. Публиката имаше можност да ги чуе во живо сите нови песни од долгоочекуваниот албум на Каролина насловен „Извор“, и да се потсети на најубавите нумери од проектот „Македонско девојче“. Каролина и нејзиниот бенд со вкупно …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Четиричасовна илузија за подобар живот: „Златна Бубамара“ повторно го обои сивилото

„ Патни трошоци не ви признаваме, а за другото че разговараме, дискутираме, дебатираме. И да знаете колку и да трае – Че си седите!!!” – вака звучеше најавата на „Златна бубамара на популарноста”, популарното сатирично – музичко шоу што вчеравечер се одржа по 21-ви пат. Академијата на Златна бубамара додели …

Повеќе »

SKOPJE CALLING 2018: Доаѓаат „TEXAS“ – со сите нивни хитови!

„Авалон“ со големо задоволство најавува дека после долги години обидување, конечно една од најголемите британски поп рок атракции на сите времиња TEXAS за прв пат доаѓа на Балканот! Тие ќе бидат хедлајнери во сабота на 23. јуни, на вториот фестивалски викенд на SKOPJE CALLING 2018 година. TEXAS до 2018. година …

Повеќе »

(ФОТО) Аделина Тахири откри дека е бремена!

Откако венчавката мина во длабока тајност, пејачката Аделина Тахири реши радосната вест дека е бремена да ја објави на нејзиниот Инстаграм профил… Пејачката Аделина Тахири и нејзиниот сопруг Серјожа Марков, познат адвокат од Скопје, ќе станат родители. Аделина е бремена 14. недели, а носи момче. Happy Valentine’s Day ❤️❤️❤️ A …

Повеќе »

(ФОТО) Северина: Сите детали околу вонтелесното оплодување

Регионалната поп ѕвезда во придружба на својот сопруг, спортскиот менаџер Игор Којиќ, често посетува приватна гинеколошка клиника во Загреб каде врши задолжителни прегледи и консултации со својот доктор во врска со вонтелесно оплодување. Во моментот кога нејзиниот син Александар, кого Северина Којиќ (45) го добила во врската со бизнисменот Милан …

Повеќе »

Дарко Димитров на „Песна на Евровизија“ со две земји

На фестивалот „Беовизија“ во Белград беше избран српскиот претставник за Евровизија. Најмногу гласови од стручното жири и СМС-гласови од публиката добија Сања Илиќ и „Балканика“. Тие ќе ја пеат песната „Нови деца“. Аранжер на песната е Дарко Димитров. Тој на песната соработуваше со Сања Илиќ и Татјана Карајанов, кои ја …

Повеќе »

(ФОТО) Некогаш и сега: Како Бурак стана Бали бег ?

Некогаш манекен, кој ги полнеше насловните страни, а денес популарен актер кој со својата глума пленува и освојува светски награди…Така освои и’ Еми за најдобра странска серија. Еден од најпопуларните турски актери, Бурак Оџивит, се прослави со улогата на Бали-бег во серијата „Сулејман Величествениот“. И’ се здоби со слава, едноставно …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИИ) Сите сакаат да ја копираат: Откриваме зошто Меган Маркле е новата модна икона!

Откако е објавено дека убавата Американка Меган Маркле ќе стане сопруга на принцот Хари, модниот свет не престанува да се воодушевува со стилот на оваа атрактивна бринета… Темнокосата глумица која се прославила со улогата на Рејчел во серијата „Suits“ со својот опуштен стил и имиџ на опуштена девојка од Калифорнија …

Повеќе »