НАЈНОВО

(ВИДЕО) Стефан Величковски направи грешка, судиите во „Ѕвездите на Гранд“, му се изнасмеаа, но „ги победи“

Музичкото натпреварувачко шоу „Ѕвездите на Гранд“ полека но сигурно ги врши своите елиминации, па така беше и во саботата кога изведувачите се бореа за пласман во четвртото коло… Во саботното издание на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ во првиот дуел настапуваше и Македонецот Стефан Величковски од Скопје. Стефан се претстави …

Повеќе »

Среќен понеделник: BRIT FLOYD во Скопје!

“The World’s Greatest Pink Floyd Show” за прв пат во Македонија со ECLIPSE WORLD TOUR 2018! Авалон Продукција со голема радост, возбуда и задоволство известува дека по настапите пред повеќе од милион фанови низ целиот свет, на 14. ноември со почеток во 20:30 часот, во ВИП Арена – Борис Трајковски ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бијонсе на „Coachell“ повторно ги собрала Destiny´s Child

Бијонсе повторно успеала да направи целиот свет да говори за неа – на настапот на најпопуларниот музички фестивал на светот,Coachell, Бијонсе ги собрала „Destiny’s Child“ и со бившите колешки од бендот ги извела нивните најголеми хитови како Independent Women и Say My Name. Мишел Вилијамс и Кели Роланд и се …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ова е мојата ќеркичка“: Илузионист ги расплакал жирито и публиката и директно минал понатаму

Настапот на илузионистот Марк Спелман во шоуто „Британија има талент“ долго ќе се памти. Додека сите други натпреварувачи главно биле видно нервозни при покажувањето на своите вештини и умеења, успешно или помалку успешно, Марк на бината се појавил потполно смирен и полн со самодоверба и покажал трик кој му обезбедил …

Повеќе »

(ФОТО) Ричард Гир по трет пат на „лудиот камен“: Ја одредил датата на свадба со 34. помладата свршеничка

„Бев малку изгубена, без светло и запознавањето со него даде смисла на мојот живот. Чувствував како некој да ми пружа рака и ми го покажува вистинскиот пат“, рекла свршеницата на глумецот. Глумецот Ричард Гир (69) и новинарката Алехандра Силва (35) во врска се четири години,а се запознале во луксузниот италијански …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ај Кју“ евровизиската промотивна турнеја ја продолжуваат во Амстердам

„Lost and Found“ продолжува да ја воодушевува публиката ширум Европа, па видеото за македонската евровизиска песна oд самото објавување е меѓу десетте најпрегледувани на официјалниот Jутуб канал… Триесет и четири евровизиски делегации викендов присуствуваат во Амстердам кадешто вечерва ќе се одржи традиционалниот евровизиски промотивен настан „Eurovision in concert“. Локацијата за …

Повеќе »

(ФОТО) Наташа Беквалац, по претепувањето, бара развод!

Пејачката, според извори на српските медиуми, покрај видливите модринки и гребаници, доживеала и потежок потрес на мозокот Наташа Беквалац поднела кривична пријава против сопругот Лука Лазукиќ, кој ја претепал, дознава „Блиц“. Српскиот весник во текстот пренесува и изјава на нејзиниот адвокат, кој потврдил дека пејачката ќе започне бракоразводна парница, зашто …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес, 15. април (недела) на Телма: Еден поинаков Шерлок Холмс

16:10 „Одиме понатаму“ Содржина:Педагошките методи на еден партизан се судираат со традиционалните школски методи од она време. Приказна за годините кои ги сменија животите на многу генерации… Режија: Здравко Шотра. Улоги: Драган Николиќ, Бата Живојиновиќ, Ена Беговиќ. 21:00 „Хајд парк“ Содржина:Приказна за љубовната афера на американскиот претседател Френклин Делано Рузвелт …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругот брутално ја претепал Наташа Беквалац!?

Пејачката Наташа Беквалац е претепана од сопругот Лука Лазукиќ, јавува „Блиц“, а пренесуваат српските медиуми. Извор на порталот велат дека познатата српска пејачка се наоѓа во Ургентниот центар во Белград. Засега не се познати причините зошто сопругот Лука ја претепал пејачката. Наташа и Лука се венчаа кон средината на септември …

Повеќе »