НАЈНОВО

(ФОТО) Прв заеднички ангажман на двата кралски пара: Меган и Кејт без директен контакт со очи!

Меган Маркл ја одработи својата прва службена должност со идниот сопруг, принцот Хари, неговиот брат Вилијам и војвотката Кејт. Стручњакот за говор на телото, Џуди Џејмс тврди дека глумицата не се срамела, туку била со став, одлучна да се слушне нејзиниот глас. Таа вели дека Меган е новата „принцеза на …

Повеќе »

(ФОТО) Марина Туцаковиќ:„Се борам со туморот па до каде ќе стасам…“

„Можам да кажам дека има нешто добро во ова со болеста, тоа е што ја вратив вербата во човечката добрина и благонклоност, а тоа никогаш не е премногу“ напишала Марина Туцаковиќ… „Верувајте, страшно е кога тоа им се случува на други, а кога ќе ви се случи вам некако прифаќате …

Повеќе »

(ФОТО) Тајна чувана со децении: Тинејџер пукал на кралицата Елизабета

Кралицата во 1981. година го посетиле Нов Зеланд. Кристофер Луис (17) пукал на неа додека излегувала од автомобилот. Се било „прикриено“ за да државата не се посрамоти… Полицијата го прикрила обидот на еден тинејџер да изврши атентат на кралицата Елизабета Втора во текот на нејзината посета на Нов Зеланд во …

Повеќе »

(ФОТО) Џоди Фостер по Лос Ангелес се шета со огромна лузна на ногата

Оскаровката, Џоди Фостер многумина изненадила кога на улица на Лос Ангелес се појавила во несекојдневно издание. Папараците ја фотографирале, Џоди Фостер, на улицата каде живее, а таа се појавила со метални патерици и голема лузна на ногата. Имено, светските медиуми пишуваат дека не знаат што се случило со неа и …

Повеќе »

(ФОТО) Наташа Беквалац ја роди Каја: Еве како изгледа по породувањето!

Популарната пејачка Наташа Беквалац вчера се породи во една од приватните клиники во Белград,и на свет ја донесе ќерката Катја. На свет донела здраво девојче кое, како што веќе пишувавме, ќе се вика Катја, а како што известуваат српските медиуми и’ мајката и ќерката се чувствуваат добро. Беквалац веќе се …

Повеќе »

Оливер Драгојевиќ се опоравува:„Леле заиграв тенис!“

Пејачот е во Вела Лука, а неговиот соработник Ненад Дробњак вели дека Оливер последните месец дена таму се „рекуперава“. Оливер е во Вела Лука а го „пази“ сопругата Весна  Популарниот пејач е во Вела Лука, каде што има куќа,а на него внимава сопругата Весна. Оливер ужива на островот и оди …

Повеќе »

(ФОТО) Вака тренира Никол: „Шпага наопаку“ и задник во прв план!

 Шерзингер е две години во врска со бугарскиот тенисер Григор Димитров. Пред тоа пејачката го љубела возачот на Формула 1, Луис Хамилтон… Пејачката Никол Шерзингер (39) поради енергичните настапи мора да биде во топ форма, а сега покажала како доаѓа до неа. Членката на групата „Pussycat Dolls“ моментално престојува во Дубаи …

Повеќе »

(ФОТО) Слободата нема цена: Шакира ја платила 25. милиони долари!

Не ретко се вели дека слободата нема цена, а се чини според тоа се повела и популарната пејачка Шакира која без проблем си го платила долгот кон Шпанија… По проблемите со кои се соочи Шакира, а се однесуваат на затајување данок за што ја обвинија шпанските власти, Колумбијката даде огромна …

Повеќе »

Компанијата „Унавита“ со македонски капитал создаде производ за борба со ракот

„Унавита“ е интернационална компанија со американско-хрватско-македонски капитал, лоцирана во Република Бугарија. Компанијата успеа да создаде два препарата кои се силни зајакнувачи на имунолошкиот систем и кои помагаат во борбата со ракот на меките ткива, а исто така помагаат и кај хепатитиси Б и Ц. Производите, „Аносохип“ и „Воталек“, кои се …

Повеќе »