НАЈНОВО

(ФОТО) Ќерката на Дино Мерлин не се појавува во јавност: Еве како изгледа!

Пејачот ретко говори за своите деца и нивните успеси, но во една пригода истакнал дека ќерката Наида не ја интересираат материјални работи, како и дека е скромна и вредна девојка… Мерлин важи за семеен човек, а своето семејство го крие од очите на јавноста и љубоморно ја чува нивната идила, …

Повеќе »

(ФОТО) Глумецот му напишал емотивно писмо на љубовникот на сопругата:„Знам дека и’ ти страдаш како и јас!“

Тој е навистина „Добар дечко“… Минатата недел цел свет дознал за „валканите алишта“ од бракот на британскиот глумец Колин Фирт (57) и италијанската продуцентка Ливија Гуаколи (48). Откако нејзиниот пријател од детството го пријавиле на полицијата бидејќи ги демнел и’ им испраќал заканувачки пораки и писма, на виделина излегло дека …

Повеќе »

Каролина ја продолжува турнејата со „Извор“: На 27. и 28. март ќе пее во Битола

Продолжуваат промотивните концерти на новиот албум „Извор” на Каролина. Следните настапи се планирани кон крајот на месецот во родната Битола, што за македонското девојче сигурно ќе биде предизвик плус, бидејќи, така велат, најтешко е да се пее пред својата публика… Концертите ќе се одржат во Домот на културата на 27. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Влатко Стефановски трогнат по она што го слушна за себе во емисијата  „Улица Македонија“

Даниел Кајмакоски не можеше да ги задржи солзите, а да не заплаче, а пак Влатко Стефановски беше трогнат… Гостин во најновото издание на ТВ емисијата „Улица Македонија“ кај Бојана Скендеровски беше единствениот и неповторлив- Влатко Стефановски. Човекот кој е синоним за Македонија каде и да патувате низ светот, со кариера …

Повеќе »

(ФОТО) Се чека реакција на Меланија: Порно глумицата сака да ги врати парите и да раскаже се’ за аферата

Едвај преминала преку досегашните скандали, но во јавност на својот сопруг Доналд Трамп не пропуштила да му даде до знаење дека нема да го толерира неговото однесување. Но, сега, се’ би можело дополнително да се искомпликува бидејќи Сторми Даниелс сака да ги врати парите кои ги добила за молчењето и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Срамни реакции на принцот Хари и Меган Маркле на миса во Лондон

Принцот Хари и неговата свршеница Меган Маркле се главна тема на сите британски медиуми. Идниот брачен пар се појавил на мисата за Денот на Коменвелтот каде свирел Лиам Пејн, бивш член на „One Direction“. Пејн свирел обработка на песната „Waiting On The World To Change“ а Меган и Хари за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Гласот на децата” – подарок од Сара Мејс за роденденот на Поточиња

Сара Мејс заедно со хорот на детскиот фестивал Поточиња во пресрет на јубилејното 15. издание „Поточиња 2018” на публиката и подаруваат нова песна и видео спот. „Гласот на децата” e темата која Сара Мејс и Поточиња ја обработуваат и им порачуваат на возрасните дека чиста планета нам ни треба најмногу. …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ај Кју“ ја претстави песната за Евровизија!

Како што беше најавено на централниот дневник, вечерва нешто пред 20. часот МРТ ја претстави „Lost and Found“ со која „Ај Кју“ ќе не претставуваат на „Песна на Евровизија“ во Португалија. Не би сакале веднаш да коментираме за песната или спотот па ви препуштаме да ја слушнете и да го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пејач погодил песна и добил 6.000 евра!

На една забава во кафеана се случила необична кладба. Еден гостин му рекол на пејачот ако ја погоди песната која ќе ја напише на ливче дека ќе му даде 6.000 евра. Пејачот се согласил со тоа што било договорено ако не ја погоди за таа песна што ќе ја испее …

Повеќе »