НАЈНОВО

Главни ѕвезди оваа година на PinkPop се Pearl Jam, Foo Fighters и Bruno Mars

Најпознатиот холандски поп-фестивал, PinkPop е вклучен во Книгите на Гинисовата книга на рекорди како најстар и единствен континуиран годишен настан на отворено во Холандија. Првично тој бил еднодневен фестивал, а нејзиниот углед го натера да прерасне во мулти-дневен настан. Landgraaf, сегашната избрана локација, се покажа како место кое од година …

Повеќе »

(ФОТО) Амал Клуни се вратила и изгледа како „авион“!

40. годишната адвокатка, Амал Клуни, светската слава ја добила по сознанието дека во неа се вљубил еден од најпосакуваните холивудски фраери,глумецот Џорџ Клуни. Уште еднаш покажала дека има непогрешлив вкус за мода. 40. годишната адвокатка, Амал Клуни, светската слава ја добила по сознанието дека во неа се вљубил еден од …

Повеќе »

(ФОТО) Иста глетка различни реакции:Кавалер или злобен феминизам!

Иста глетка во Загреб и Белград предизвикала дијаметрлно спротивни реакции. Во Хрватска по порталите и социјалните мрежи можеле да се прочитаат пофалби на сметка на момчето кое на Трг Бана Јелачича се наведнал за да на девојката и ги врзе патиките. Момчето не се срамело да клекне и да и …

Повеќе »

„Проект среќа“ продолжува да ги усреќува младите: Проекти за идните шампиони и матуранти

Кристина Арнаудова после огромниот успех на сите проекти, кои беа наменети за градење на посреќно општество, со акцент на среќа за децата, со „Проект среќа“ за 2018 година подготви неколку нови проекти… Бројките на лицата во социјален ризик на кои им е потребна помош, во сите проекти планираат да ги …

Повеќе »

(ФОТО) Наше секојдневие: За долг од 1. денар треба да плати 12.439!

Бројот на блокирани граѓани за неплатени сметки, или рати од некој кредит веројатно и’ не е познат бидејќи секој ден се зголемува. Меѓу сите тие блокирања читавме дека има и за една или две неплатени сметки за ТВ, па имаше револт од граѓани…Но, ова што го напиша Мартин Серафимов на својот …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркле „го врти“ принцот Хари околу малечкиот прст

Судејќи според говорот на телото, принцот Хари сеуште не може да поверува колку голем среќник е што на 19. мај негова сопруга ќе стане холивудската глумица, Меган Маркле. Она што докторкта Џуди Џејмс го забележала, во текот на нивната последна посета на Белфаст, е дека Меган Маркле „му пречи“ на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бизарно интервју на Шон Пен кое разочарува но и’ загрижува

Холивудскиот глумец Шон Пен, не само што запалил цигара во текот на гостувањето во емисијата на Стивен Колберт, туку на прашањата одговарал под дејство на таблетки за спиење… „Наследивте малку Амбиен кој морав синоќа да го земам поради црвени очи“ рекол глумецот. Кога Колбер го прашал како се разликува „Шон …

Повеќе »

(ФОТО) Прва фотографија од Том Харди во улогата на Ал Капоне

Долго се шпекулирало за тоа дали Том Харди ќе го глуми најпознатиот американски гангстер на сите времиња, Ал Капоне. Откако и’ самиот глумец го потврдил тоа, на својот профил на Инстаграм објавил фотографија од снимањето. Chasing Fonzo…🔥🙏🌅🇺🇸🌠🌠🌠🌠😇😇😇😇 A post shared by Tom Hardy (@tomhardy) on Mar 24, 2018 at 10:55am …

Повеќе »

Тажно: Телото на исчезнатата Македонка, во Лос Ангелес, пронајдено во гроб!

Полицијата во Лос Анџелес досега не ја потврди информацијата, но закажана е прес-конференција во 15 часот по американско време каде што ќе откријат повеќе детали. Македонската државјанка Адеа Шабани, која исчезна пред повеќе од еден месец во Лос Анџелес каде што студирала глума е пронајдена мртва. Телото на младата девојка …

Повеќе »