НАЈНОВО

(ФОТО) Ева Лонгорија и’ во висока бременост ги засенила званиците на гала евент

На 43. годишната глумица Ева Лонгорија пред неколку месеци и се остварила големата животна желба – бременост. Латино глумицата и продуцентка се вброила на листата славни трудници кои докажуваат дека модата ниту тогаш не мора да биде здодевна. На 43. годишната глумица Ева Лонгорија пред неколку месеци и се остварила …

Повеќе »

Џорџ и Амал Клуни донирале половина милион долари на студентското движење

Американскиот глумец Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал донирале половина милион долари на студентското движење на Флорида кое го оргнизирале учениците кои преживеле еден од најсмртоносните напади на американските школи. Во соопштението Клуниеви порачале дека се „инспирирани со силата и речитоста“ на учениците и кажале дека ќе учествуват во националниот …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Мајкл Џексон љуби една од најпознатите манекенки во светот!

Моделот Кара Делавињ и Парис Џексон се видени во Лондон, каде после вечерата со пријателите се вратиле во хотел држејќи се за раце, со што повторно ги поттикнале гласините за нивната врска, пренесува Daily Mail. Џексон и Кара интензивно се дружат веќе неколку месеци, а во ноември првпат се видени …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Емили Ратајковски позирала во топлес за Vanity Fair

Еден од најпопуларните модели на денешницата, згодната Емили Ратајковски, за шпанското издание на Vanity Fair позирала во разголено издание. Емили позирала во гаќички и топлес, а градите ги покрила само со раце. Освен разголената насловна, манекенката за еден од најпознатите светски магазини позирала и гола во када но и пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) Србија избра песна за „Евровизија“ – дали ви се допаѓа?

После девет години во Србија е повторно одржана „Беовизија“ на која Србите одлучиле кој песна ќе ја испратат на Евросонг. Изборот паднал на песната „Нови деца“ во изведба на Александар Сања Илиќ и групата „Балканика“. Токму таа песна добила најмногу гласови од публиката но и жирито и ќе ја претставува …

Повеќе »

(ФОТО) Прва модна ревија на кралицата Елизабета: Гледала од прв ред во друштво на Ана Винтур

Се состанале кралицата на модата и кралицата на Британија, бил еден од коментарите на сметка на изненадувачката посета на кралицата Елизабета на годинешната Модна недела во Лондон, на која на 20. февруари во друштво на Ана Винтур ја проследила модната ревија на дизајнерот Ричард Квин. Потоа му ја врачила првата …

Повеќе »

(ФОТО) Ниту малку женствено!Ангелина Џоли блеснала на црвениот тепих но нејзиниот грб многумина згрозил…

Ангелина Џоли на доделувањето на наградите БАФТА пристигнала во елегантен црн фустан. Но, гламурозниот впечаток го расипале тетоважите на нејзиниот грб… Ангелина Џоли во последно време многу често можеме да ја видиме во јавност. После брачниот крах гумицата се’ повеќе почнала да отсуствува од јавните случувања па затоа и не …

Повеќе »

Одлични трикови за шопинг: Неприкосновената модна икона советува!

Кејт Мос (44) во деведесеттите години „жарела и палела“ на модните писти а денес е признаена модна икона. Славната манекенка неодамна во интервју за „Гардијан“ открила дека ги обожува продвниците за користени алишта бидејќи таму може да пронајде многу убави работи, како што таа вели „вистински скапоцени камења“. Од неа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мадона прави се’ да не остари: Најновиот третман го прикажала на Инстаграм!

Иако често ја обвинуваат дека не може да ја контролира својата склоност кон естетски зафати, Мадона (59) уште еднаш сака да докаже дека живее за себе. И на прагот од седмата деценија од животот, Мадона не престанува да изненадува – од модни, сексуални, па до естетски експерименти. Така, нејзината последна …

Повеќе »