НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) Отпорна на урагани:Куќа што се одржува на вода и може да издржи скоро се’

После многуте урагани кои се’ почесто ја погодуваат Америка, пристигнува ново решение – АРКУП, нов тип на дом кој се одржува на вода, има систем за зголемување на 12. метри во воздух и потполно е еколошки. Оваа година на американскиот брег видовме какви разорни последици можат да имаат јаките урагани. …

Повеќе »

(ФОТО) Моника Белучи со провокативна фотка од младоста повторно ја кренала температурата!

Познатата италијанска глумица која има 53. години и понатаму „жари и пали“, а тоа го докажуваат и нејзините фотографии. Моника Белучи на Инстаграм објавила фотографија од 1998 година, кога за едно списание се фотографирала потполно гола. Таа се потсетила на младите денови, што било големо воодушевувње за мажите кои не …

Повеќе »

Урнебесно видео: Требаше да се испее песната „Кој ти го тури жено…“

„Среќни луѓе“ со секоја нова епизода донесува се’ но не и навистина среќни луѓе…Или само така ни се чини… Девојката требаше да испее една песна со чести почетоци на стиховите „кој ти го тури ено…“…Учесничката се трудеше да пее, публиката „умираше“ од смеење, како и водителот Драган Вучуќ, но… Погледнете …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Погледнете ги првите службени фотографии од ревијата на „Victoria’s Secret“

Додека вие пиете кафе, работите, чувате деца, учите или правите нешто десетто, славните убавици во далечниот Шангај снимаат уште една во низата ревии на „Victoria’s Secret“. Девојките изгледаат фантастично. Долгоногите убавици кои за ова се подготвувале цела година прошетале по пистата и покажале беспрекорни лица и тела, како и новитети …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пред 32. години беше изведена најубавата песна во СФРЈ: „За милион години“

Пред нешто повеќе од 32. години на стадионот на „Црвена звезда“, „Маракана“ пред 20.000 луѓе беше одржан концерт со кој Југослвија се придружила на хуманитарната акција „Live Aid” која ја покренал Боб Гелдоф, за да собере пари за гладните деца во Етиопија. Еден месец пред славниот „Live Aid” концерт во …

Повеќе »

(ФОТО) Што им прават на парите: Од износите кои овие славни лица секој ден ги заработуват ќе „ви се заврти“ во глава

Дејвид Бекам, ЈК Роулинг, Адел и Луис Хамилтон заработуваат неверојатни износи Славните поединци секој ден заработуваат неверојатни износи. Така на пример пејачката Адел дневно заработува околу 145. илјади фунти, што е всушност смешен износ кога се знае дека коосновачот на „Микрософт“, Бил Гејтс, во џеп дневно си става 7,1 милион …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Рај за љубителите на пиво: „Пиво спа“ со капење во када полна со пиво

„Beer spa“ има во Прага и на Исланд. Буквално можете да се капете во када полна со пиво, а во исто време можете и’ да го пиете. Покрај секоја када се наоѓа и точило за пиво. Едно капење чини и до 40. евра. „Капењето“ во пиво освен што е сон …

Повеќе »

(ВИДЕО) Правдата е спора, но…Тајна снимка разоткрила свирепи сестри: Се смееле додека пациентот умирал…

Тајна снимка открила како две медицински сестри се смееле додека мажот кој ги молел за помош умирал… Три години од несреќната случка тајна снимка разоткрила две свирепи медицински сестри кои одбиле да му помогнат на маж кој умирал во центарот за рехабилитација. На снимката се гледа како ветеран од Втората …

Повеќе »

(ВИДЕО) Аки Ракимовски на гледачите на ХРТ им „се претставил“ со македонски народни песни

Можеби, многу тв гледачи, кога виделе дека во емисијата на ХРТ „А страна“ ќе гостува Аки Рахимовски, очекувале некои хитови од „Парни ваљак“, но нашиот Аки изненадил… Легендарниот пејачки фронтмен на групата „Парни ваљак“, Аки Ракимовски, учествувал во новата забавно музичка емисија „А страна“ на ХРТ, а она што ја …

Повеќе »