НАЈНОВО

Пред полна сала актерите на МНТ вечерва ја одложија претставата Ничија земја во знак на протест за притворот на Владо Јовановски

Пред полна сала актерите на МНТ вечерва ја одложија претставата Ничија земја. Целиот актерски тим излезе пред присутните во МНТ и извинувајќи и се на публиката соопшти дека во знак на протест за притворот на нивниот колега, претставата нема да се одигра, пишува Курир. По ова публиката беше замолена да …

Повеќе »

(ФОТО) Прв пат во јавност: Една од најубавите жени го покажала новиот дечко

Откако со месеци се обидувале да ја скријат својата романса, глумците Скарлет Јохансон и Колин Јост прв пат се појавил во јавност. Скарлет Јохансон (33) и Колин Јост се појавиле на еден настан оргнизиран во Американскиот музеј на природна историја во Њујорк. Иако по црвениот тепих не прошетале рака под …

Повеќе »

(ФОТО) Не очекувала вакви реакции: Поради овие фотки од плажа пејачката ја исмејале

Пејачката Лејди Гага повторно успеала да предизвика бурни реакции во јавноста. Овојпат станува збор за необичниот моден стил кој во најмала рака е – впечатлив. Американската ѕвезда Лејди Гага останува верна на својот ексцентричен моден стил кој овојпат го покажала на плажа во Мајами. Таа искористила сончев ден за излежување …

Повеќе »

Потомка на крал:Свршеницата на принцот Хари е сепак со благородничко потекло!

Еден истражувач на бостонскиото историско генеолошко друштво на Нова Англија рекол дека свршеницата на британскиот принц Хари, глумицата Меган Маркли е сепак директен потомок на англискиот крал Едварт Трети и дека таа и Хари се роднини по 17. колено. Едвард Трети со Англија владеел од 1327. до 1377. година. Кралските …

Повеќе »

(ВИДЕО) Глумец открил детали за последната сезона на „Игри на престолите“

Актерот Џејсон Момоа, кој во првата сезона на „Игри на престолите“ го толкувал ликот на Кал Дрого, кој во таа сезона е и убиен, е познат како голем обожавател на популарната серија Во текот на недамнешниот престој во Белфаст, каде ја посетил екипата на снимање, тој за завршната осма сезона …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фудбалери и новинарки: Љубовна сторија или не!?

Фудбалерите се често на малите екрани, не само поради преносите од нивните мечеви туку и во улога на интервјуирани од страна на новинарите или новинарките. Погледнете какви како соговорници биле некои од нив како Касиљас, Златан Ибрахимовиќ, Пол Погба,Дрогба… Soccer players & Journalists : A Love Story… Or Not !! …

Повеќе »

(ФОТО) Дождот го зголеми нивото на реките: Вардар се излеа кај Влада!

Поради дождот кој од вчера паѓа, со вообичаен интензитет за овој период од годината, утрово реката Вардар се излеа од своето корито во центарот на Скопје. Од Центарот за управување со кризи, известуваат дека изминативе 24. часа на територијата на Република Македонија новите врнежи од дожд ги зголемија водостоите на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Фчерашни новости“: Зошто едно младо момче-патриот е тажно?

Во недела од 20 часот на „Телма“ следува новата епизода на „Фчерашни новости“. Еве што ќе гледаме во епизода 10: – Фчерашни на терен: Разговор за рибарството – Фчерашни откриваат: Како се споија медицината и судството? – Фчерашни дознаваат: Зошто едно младо момче-патриот е тажно? Не го пропуштајте следното издание …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Еден на Еден“ во недела:„Некст Тајм“ за нападот со палки, а Сара Мејс зборува за плодните денови

Сара Мејс и момците од „Некст Тајм“, Стефан и Мартин се гости во најновото издание на „Еден на Еден“. Ве очекува многу забава, смеење и пеење во најгледаното ток-шоу во Македонија. Момците од „Некст Тајм“ раскажуваат како во почетоците на нивните кариери биле нападнати од нервозни „батки“ со палки, зборуваат …

Повеќе »