НАЈНОВО

Тијана проговорила за најголемата глупост која ја направила пред 17. години – а и го променила животот!

Тијана е позната како пејачка со ведар дух, а на снимањето на „ТЛЗП“ најмногу се дружела со Мира Шкориќ, но и дека многу добро се забавува… „Ние две воопшто не зборуваме за естрадата , туку за децата, здравјето…Немаме многу време да ги озборувме колегите и да зборуваме за нив,тоа навистина …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Трудот и се исплатеше: Едина Муса е 12. во светот со најубаво фитнес-тело

Бившата кошаркарка, Едина Муса, веќе неколку месеци е многу активна во теретаните и вредно тренираше, а трудот очигчедно се исплател… Познатата кошаркарка Едина Муса,која е и познат персонален фитнес-тренер, го освои 12. место на Светското фитнес-првенство во Франција. Годинава Светското првенство во фитнес (2017 IFBB WORLD FITNESS CHAMPIONSHIPS) се одржа …

Повеќе »

(ФОТО) Тијана повторно воодушеви: Не победи, но „ја замолчи“ минатонеделната кавгаџика!

Во синоќешното издание на шоуто ТЛЗП имавме можност да видиме многу спектакуларни настапи, додека некои и тоа како ја изненадија публиката. Победник во 10.тата епизода е Бранислав Лечиќ како Антонио Бандерас од филмот „Десперадо“ и на сцената како латино заводник имаше најдобар настап. Затоа тој ја освои наградата од 1.000 …

Повеќе »

(ФОТО) Лицемерие: Цеца е секси а за Сузана Гавазова се вели „гради на изволте“

За аутфитот на Сузана Гавазова на неодамна одржаниот фолк фестивал „Роса“ во јавноста се направи вистинска сензациа и се’ со коментари во стил дека била многу разголена и ја „надминала Цеца“. И покрај тоа што е мајка на две деца, фолк-пејачката Сузана Гавазова е една од најзгодните пејачки на нашата …

Повеќе »

(ФОТО) Хуманитарна ревија „Убави сме, свои сме“: Зорица Заева едноставна но елегантна во црн костум

Викендов во Струмица се одржа хуманитарна модна ревија на кој присуствуваше и Зорица Зева, сопруга на македонскиот преиер, Зоран Заев. Во црн костум, бела кошула и вратоврска, сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица, денес беше дел од модната ревија која се одржа во Струмица во клубот „Индустријал“. Појавувањето на Заева …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ештон Качер со светот поделил неверојатна приказна за Меган Маркле

Меган Маркле моментално е најомилена или мразена жена на светот. Оние кои ја сакаат ја истакнуваат нејзината убавина и актерски талент, додека за други таа е обична спонзоруша која од хостеса во квиз дотуркала до идна припадничка на кралско семејство. Скоро и не може да се најде напис за неа …

Повеќе »

(ФОТО) Ташната на Меган Маркле распродадена за неколку часови

Било потребно само неколку часови за да ташната на шкотската марка Strathberry од околу 600. евра биде распродадена, откако на својата прва кралска задача во Нотингем ја покажала свршеницата на принцот Хари,Меган Маркле. Интересната ташна со бордо боја на шкотскиот бренд Strathberry, со која Меган Маркле го дополнила стајлингот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трејлерот за еден од најисчекуваните филмови доби 74. милиони прегледи за само три дена

Пред три дена беше објавен официјалниот трејлер за еден од најисчекуваните филмови за 2018 година. Станува збор за новото продолжение на “The Avengers” наречен “Infinity War” во кој повторно ќе ја гледаме познатата актерска екипа, предводена од Роберт Дауни Џуниор, Крис Хемсворт, Скарлет Јохансон и други ѕвезди. Трејлерот за само …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете како изгледа капутот за кој Меланија Трамп дала 10.000 евра

Меланија Трамп го придружувала својот сопруг при службеното запалување на божичните сијалички на елката во непосредна близина на Белата куќа, а сите очи биле вперени во неа, поточно во тоа што го облекла. Првата дама на Америка против ладното се борела со топол капут со потпис на Шанел, од годинешната …

Повеќе »